Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvennék a...

Szerintetek felvennék a lányom az Érdi VMG-be?Esetleg valaki jobban ismeri a sulit?

Figyelt kérdés

szóval a lányom most 6.os,és már régóta az a vágya/célja,ami motivlája,hogy ő a Vörösmarty Mihály Gimnáziumba szeretne menni.


Természetismereten kívül (náluk igy van egybe biosz + földrajz) mindenből 5.

Abból 4


Néha benyúszik egy-egy négyes töriből vagy matekból (pedig abból elég jó).

De alapvetően jó tanuló,szokták a tanárai dicsérni:)

Persze még nem tartunk ott,csak most engem is érdekel,hogy tényleg bekerulhetne-e.

Ha van bármi infótok vagy valami ami "fontos" ,tapasztalat evvel a sulival,azt nagyon megköszönöm!



2021. nov. 20. 12:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy 3.osztályt kivéve,kitűnő volt. Persze gondolom az is lényeges,hogy 8.ba milyen lesz
2021. nov. 20. 12:19
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem ingázik be pestre?
2021. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanulmányi eredménye alapján teljesen esélyes lenne.

DE! Tudnod kell, hogy az általános iskolai jegyek a felvételi pontok egy részét képzik csak. Ráadásul a hozott pontoknál csak a 7. év végi és a 8. félévi eredményeket nézik a felvételi tájékoztatóban megadott tárgyakból.


Általános tagozaton összesen 150 pont érhető el, amelyből 50 pont hozott, 100 pont a központi írásbeli eredménye.

A többi 4 évfolyamos tagozaton a hozott pontok a felvételi össz. pontszám 25%-át képzik. Itt 200 pont szerezhető. Ált. iskolából hozott: 50 pont + központi írásbeli: (50 matek+ 50 magyar=)100 pont + szóbeli: 50 pont.


A központi felvételire kell majd nagyon jól felkészülni. Itt megtalálod az előző évek feladatsorait megoldókulccsal együtt a 9. évfolyamra: [link]

2021. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elolvasni az iskolában induló képzéseket, és a felvételi eljárásukat, 20 oldalas: [link]


Tehát a központi felvételit meg kell írni, továbbá, ha emelt szintű képzésre jelentkezik valamelyik tárgyból, akkor abból szóbelizni kell a VMG-ben. Le van írva a szóbeli menete, témakörök, stb.


Ami nekem feltűnt, hogy valami magatartáshibás gyerekek is jelentkezhetnek a nem emelt csoportba. Ez nem hangzik valami bíztatón így elsőre.

2021. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Sokat segítettek

2021. nov. 20. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, és tapasztalatom szerint a 7.osztály nagyon tanulós (Érdi Bolyai), sok doga meg minden. Előző évekhez képest húzós. Több rossz jegy tud becsúszni, ha túl könnyedén veszi a tanulást. De szerintem van esêlye mindenképp
2022. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most mindenből 5-re áll,ugyanis irtak tz-t, és nagyon jól sikerült neki mind:)

Sokat is tanult rá

2022. jan. 5. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem most került be a kémia tagozatra.A 7.félévi és a 8.évvégi eredményeket nézik.Mi max.pontot vittünk.

A központi 68 pont lett, a szóbeli felvételi 48/50 pont.Összesen :166 pontot kapott.


Az ismerőseim véleménye alapján nagyon jó iskola,erősen reál beállítottságú.A HVG listán a 23.gimnázium.Kb.90%-a a gyerekeknek aki innen továbbtanul a felsőoktatásba.

A szóbelire, jól meg kell tanulni a tételeket,mert mélyebben belekérdeznek.A kémia felvételin számolni is kell.


Kitűnő vagy jeles bizonyítvánnyal,jól sikerült szóbelivel és egy nem a legjobban sikerült központ írásbelivel is be lehet kerülni.Korrekt az iskolától,hogy 100 pont a behívási ponthatár a tagozatokra.(50hozott pont+50 központi írásbeli)Általános képzésen nincs szóbeli.


Arra számítani kell ,hogy minden évben nagyon-nagy a túljelentkezés.

Sok sikert!

2022. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Gratulálok neki!:)


És köszönöm!

2022. ápr. 30. 18:29
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 -as vagyok.


Köszönjük szépen.:)

2022. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!