Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy bírjam jobban az ingázást?

Hogy bírjam jobban az ingázást?

Figyelt kérdés

70 km-re lakok az egyetemről, vonattal járok, ami 1 órát vesz igénybe, ha rögtön van csatlakozás, délelőtt és viszont nem mindig van. Szóval 2 óra simán elmegy ingázással (egy irányba). Másodéves vagyok, a nyáron költöztünk, bár tavaly is ingáztam, de nem ilyen messziről és ugye a tavoktatás miatt kevesebb volt a kontaktórak száma.

Most viszont az első szemeszterben nagyon megviselt. Hiába álltam hozzá úgy, hogy a vonaton majd tanulok, korán reggeleken nincs hozzá erőm, ami miatt marad az, hogy esténként sokáig maradok fent és reggel természetesen alig bírok felkelni.

Albérletet nem tudok finanszírozni, kolit nem kaptam, csak várólisták vagyok.

A diákmunka olyan kevés óraszámba jöhetne össze, hogy abból nem telne albérletre, de lehet, hogy a tanulás rovására menne.


Köszi a tippeket előre is!



2021. dec. 16. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy zavarnak-e a külső zajok, de van zajvédő vagy fülhallgató, azzal ki lehet őket zárni.

Nem tudom, hogy iszol-e kávét. Sokan isszák reggelente, és attól ébrednek fel.

2021. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tudom, hogy milyen tanácsra vársz. Esetleg nincs kollégium? Én nem hiszem, hogy napi szinten lehet ezt bírni.
2021. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ez rengeteg idő! Minden órára bejársz? Csinálhatnád azt, hogy a nem kötelező előadásokat pl.kihagyod. De hosszútávon ez szerintem is tarthatatlan.
2021. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
A lányom 6 évig ingázott és kibírta. Sosem volt emiatt probléma. De ha nem megy, akkor kollégiumba menj, nehogy rámenjen az egészséged.
2021. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menne szerencsétlen koliba, csak nem kapott... Nagyon gáz ez a helyzet, sajnos nincsen elég férőhely, ez szinte mindenhol probléma. Én hasonlóképpen jártam idén, végül be tudtam költözni albérletbe, de egy darabig kénytelen voltam ingázni. Mindent összeszámolva nekem is durván 2 óra az út (1 óra vonat és kb. 20-20 perc a busz mindkét városban, de ugye gyakori, hogy minden késik..), de annyi szerencsém volt, hogy nem volt minden nap órám (és én nem is dolgoztam mellette). Az üres napokon és hétvégén tanultam, vagy esetleg egy lazább napon mikor órák után még korábban hazaértem vagy valami csoda folytán kevésbé voltam fáradt. Viszont a vonaton nem tudtam tanulni, maximum olvasni, de azt is csak akkor, ha nem volt körülöttem nagy hangzavar és mozgás. Én a normális tanuláshoz kevésnek éreztem azt az egy órát, sok volt a zavaró tényező, kényelmetlen volt (pl. max. a térdemen tudtam írni, de zötykölődött minden stb.) és sokszor fáradt is voltam még / már. Ha elmaradt egy órám (vagy ugye lyukasórában) akkor tanultam még, de volt mikor korábban mentem be az egyetemre és ott tanultam vagy fordítva, ott maradtam és egy későbbi vonattal mentem haza. Nekem ez annyiban segített, hogy így nem kellett megszakítanom a tanulást, hosszabb ideig tudtam rá koncentrálni, nyugodtan, sietés stb. nélkül. Jobb tanácsot sajnos nem tudok adni, csak tényleg annyit, hogy próbáld ehhez alakítani a tanulnivalót (pl. mi az amit csak otthon nyugiban az íróasztalnál tanulva tudsz megoldani, mit tudsz esetleg a vonaton is, megéri-e korábban bemenni / ottmaradni ) és az alvásod (én pl. már úgy voltam vele, hogy inkább aludtam mintsem éjjelbe nyúlóan tanultam, még ha kellett is volna, mert másnap sokkal rosszabbul teljesítettem fáradtan).
2021. dec. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szüleidnek van kocsija? Van jogsit? Ha igen, menj kocsival.
2021. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Napi szinten 70 km oda-vissza kocsival? Egy egyetemistának? Hallod, akkor már inkább vegyen ki albérletet.
2021. dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs egyházi koli az egyetemed városában?
2021. dec. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!