Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Földrajz, Matek vagy Töri...

Földrajz, Matek vagy Töri emelt érettségi a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
Gazdálkodás és menedzsment-re mennék, angol emeltem már van, a 3-ból kell választanom. Földrajzból már van közép érettségim. Matek fakultációra járok, de kicsit nehezen megy.

2021. dec. 25. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a legegyszerűbben úgy tudod megítélni, hogy megnézed a korábbi évek feladatsorait.


A matekot érteni kell, a törihez és a földrajzhoz segg kell. Ennélfogva az a könnyebb, amelyik neked nagyobb (az agyad vagy a segged).

2021. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a matekfakt nehezen megy, az érettségi is lehet nehezen fog menni, bár adhatsz neki esélyt, ha elég magabiztosnak és felkészültnek érzed magad.

Törit nem említetted, hogy állsz vele, nekem érdektelen volt, így sok mindent nem tudok róla nyilatkozni. A sima közepet megírni töriből viszont nagyon könnyű, tanulás nélkül össze lehet hozni egy 3-ast vagy 4-est. Erre nem vagyok túl büszke, de én annyira buta voltam az évszámokhoz, hogy reggel néztem meg, mettől meddig tartottak a világháborúk és mitől robbantak ki, ennek ellenére 4-es lett és ezek az évszámok pont nem is kellettek.

Föciből meg attól függ, milyen évet fogsz ki. Nem olyan nehéz 5-öst írni, hisz csak 120 pont kell hozzá, míg otthon gyakoroltam, olyan 75-80 körül szokott összejönni, viszont az ideiben rengeteg volt a fogalom (amiket nekünk annyira nem rágtak szájba), sok számításos feladat, meg egy pár idézet az elején, s ezek elég jól elették a pontjaimat, így csak 65% lett. Kicsit bánom, mert én tényleg úgy éreztem, hogy magamhoz képest sokat tanultam rá, nem tojtam le magasról, mint a törit, de nem lett annyira jó. Viccelődve azt mondtam a barátaimnak, hogy biztos azért lett ilyen, mert nyomasztott a csend, míg otthon folyton zaj volt és félbeszakítottak + sokkal több időm volt megírni, mint gondoltam volna, ezért az agyam ilyen nyugalmi állapotba kapcsolt és nem cikáztak össze-vissza a gondolataim.

Mindenesetre sok sikert az érettségidhez, bárhogy is döntesz!

2021. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Töri érettségire 4 napot tanultam (de azt reggeltől estig megállás nélkül), és 72% lett. Mi lett volna, ha 5 napot tanulok? :D


Viccet félretéve, szerintem a töri.

2021. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja én középről beszéltem, szval tárgytalan. De akkor is nyilván a töri. (Utsó voltam.)
2021. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Töri.

Tavaly szerencsénk volt ugyan, de konkrétan majdnem csak a közép érettségi tételeiből kérdeztek, amit amúgy is meg kell tanulni.

De egyébként is az a legkönnyebb, hiába mondják hogy logika kell hozzá, bőven elég ha bemagolod, meg van minimum 60%

2021. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én csak közepeztem földrajzból, de én abból ajánlom az emeltet. Egyrészt van már közép, tehát nem kell annyival többet tanulni rá. A történelem meg szerintem nem sokat fog segíteni gazdálkodás és menedzsment szakon. +1 érv a földrajzhoz: Ha esetleg változnak a terveid, akkor a földrajznak bármilyen másik gazdasági vonalon, esetleg agrár vonalon is hasznát fogod venni. A matek meg ha a középszintet tudod nagyon jól, akkor boldogulni fogsz az egyetemi matekkal is!
2021. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Törinél amik vannak szóbeli tételek azok vannak az írásbeliben mármint téma körökre értem . Ha törit választod meg csinálod az összes eddigi emelt érettségi feladatot és menni fog. Nekem is igy jött össze az ötös .Ugy hogy nem tanultam semmit a töri fakton csak csak a házi csináltam meg .


De ha gazd.men.re akarsz menni akkor közgazdaságtant ön szorgalomból kezdj el majd tanulni .

2022. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a földrajz. A topográfia követelmény ugyaz, mint középszinten. De persze egyéni, hogy kinek melyik a könnyebb, melyikre áll jobban rá az agya. Én pl a törivel középszinten is vért izzadtam, míg az emelt föcire alig készültem, s mégis az lett a legjobb.
2022. febr. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azóta már biztos döntöttél. Remélem nem baj, ha én is írtam.
2022. febr. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!