Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a covid miatt az egyetem se az igazi?

Figyelt kérdés

Én már online kezdtem, és habár megyek majd erasmusra, HÖKözök, meg kiutazok, jól tanulok, vannak egyetemi találkozók, mégis azt érzem valami elveszett, valami nem az igazi. Egyszerűen nem felszabadult az élet, az első évem covidban szinte teljes izoláció, és a képzésem felénél tartva (pedig rengeteg tartalom, szakkoli öleli öleli fel ) mintha kb nem is jártam volna egyetemre. Alig alig vannak kontaktok, valakivel mégcsak most találkoztam először. Tanárokat se láttam élőben...

Én próbáltam minden extrát kihozni belőle, sokféle ösztöndíjam is van de mégis hogy kerekedjek fel a hiányérzeten? a bulik, az igazi egyetemi élet igazán kimaradt


És igen, ez legyen a legnagyobb problémám, hiszen nem halt meg senkim meg stb, de kérlek ezekkel ne támadjatok hanem osszatok meg személyes tapasztalatot mit tegyen, ti hogyan érzitek?



2022. jan. 7. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem. Én második féléves voltam, amikor 2020 tavaszán először haza kellett jönnünk, most ez az ötödik félévem. Vagyis nyáron végzek, és alig volt olyan félév, amikor az elejétől a végéig személyesen jártam. Gyakorlatilag csak az első és a mostani, de most is online volt a vizsgaidőszak, szóval ki tudja. Bár én amúgy sem mentem volna egyetemi programokra (valószínűleg), nekem is megnehezítette a barátkozást. Akikkel megismerkedtem az első évben, alig tudtam találkozni, hiszen semmi nem volt nyitva, plusz senki sem volt az egyetem közelében. Szóval megértem, hogyan érzel, de még van időd bepótolni! Valóban, nem lesz ugyanolyan, az elmúlt programokat nem tudod bepótolni, de próbálj meg arra koncentrálni, hogy mit csinálhatsz még, ne arra, hogy miről maradtál le.
2022. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzem, de sokkal inkább olyan értelemben, hogy sokkal inkorrektebb lett az oktatás. Az egyik tárgyból idétlen dolgokkal szigorítanak túl, a másikból meg szánalmasan könnyű maradt a számonkérés jelenlétiben is... Sokat nem tudok ezzel kezdeni, látszik mindenkin a kelletlenkedés és a bizonytalanság.
2022. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Igen, ezzel is egyetértek, maga az oktatás is sokban változott. Kevesen vannak, akik online is tudnak megfelelő színvonalon órát tartani, számonkérni. Az egyik véglet túlságosan megnehezíti, pl. teljesen felesleges tárgyakból írásbeli helyett szóbeli, nagyon kevés idő a vizsgára, nem lehet visszalépni a válaszok között stb., a másik véglet pedig egyáltalán nem veszi komolyan, csak felteszi a tankönyvet, van két ZH, aztán lesz valahogy.
2022. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy érzek, jó ilyen véleményeket olvasni, mert mindig azt érzem, hogy egyedül vagyok ezzel, a szaktársaim szurkolnak az online-nak, mert hát minden szempontból kényelmes.. Én konkrétan 1 félévet jártam teljesen, a legelsőt, most az utolsó még nem volt rossz, 2 héttel a vége előtt mentünk át online-ba. Az első félévben szerettem meg az egyetemet, pedig inkább “a diploma jól jön” hozzáállással jöttem. De ott valami megváltozott, a közeg, amit tanultunk, az oktatók, a sok lehetőség, nem tudom. Most az ötödik félévem is szuper volt, annyi minden változott, egyre jobban találom a helyemet, már a mestert is kinéztem. A kedvenc tárgyaim, amik alapján döntöttem a mesterről mind jelenlétiben voltak, hús-vér oktatóval. A jelenléti oktatóim közül sokan voltak rám nagy hatással, van, akivel mondhatni jóban vagyunk, fordulhatok hozzá. Online ezt senki nem tudta elérni, pedig becsületesen tartották az órákat a legtöbben. Egyszerűen az nem olyan. Megbékéltem a helyzettel, ez van, de azért eszembe jut, hogy 3-4 ilyen félévet vett el a covid, és mi lett volna ha, hol lennék ha.. Aktív voltam az online alatt is, plusz szakmai előadásokra jártam, versenyeztem, a jegyeim amúgy nem változtak (bár nálunk is khmmm érdekes számonkérések voltak, párnak köze nem volt a tudás méréshez), ösztöndíjakat kapok, de akkor is, egyszerűen csak ez nem volt egyetem.. Remélem ezt a maradék kis időt már nem veszik el. 😔
2022. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen.


Mondjuk én 2018ban kezdtem az egyetemet, úgyhogy nekem gólyatábor, első élmények még tök normális volt/voltak szóval én úgymond tudom milyen az IGAZI egyetem/egyetemi élet. Aztán másodév felénél jártam amikor bejött ez a nyavaja. És nagyon mérges voltam szintén emiatt és szomorú, mert masodév masodik felére, harmadévre már azért sokkal jobban összeszoknak az emberek, már ismertük egymás nevét stb de a nagy többséggel alig találkoztunk.


Nemrég diplomátam, záróvizsga decemberben személyesen volt. És bár ott mindenki izgul, de közben baromi jó volt újra látni az embereket, azokat is akikkel amúgy nem járok össze meg semmi. Olyan volt mint anno vizsgák előtt, mindenki izgult, beszélgettünk, kiakadtunk, stb:D


Most kezdem majd a mestert és reménykedem, hogy kicsit olyasmi lesz mint régen, de nincsenek vérmes elképzeléseim.


Nem sok jobb van annál szerintem amikor az ember egy olyan közösség tagja amit szeret, oda járhat, jó programok vannak stb stb.


Nagyon jó volt 18-ban, 19ben meg 2020 legelején. Össze sem lehet hasonlítani.

2022. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!