Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy az egyetem...

Normális, hogy az egyetem elvégzése után úgy érzem, hogy nem értek semmihez sem?

Figyelt kérdés
Bemagoltattak velünk sokmindent, a nagyrészét már rég elfelejtettem. Gyakorlati tudásom meg 0.

2021. dec. 27. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanultál?
2021. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
NKE-ÁNTK, közigazgatás-szervező
2021. dec. 27. 20:02
 3/62 anonim ***** válasza:
94%
Igen normális. Majd elmúlik. Gyakornok voltál?
2021. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
95%
Akkor igen... Az a szak semmit sem ér. (Mondom ezt úgy, hogy én is NKE-s vagyok.) A hivatalos verzió alapján ugyan felvesznek titeket államigazgatási szervekhez, de a gyakorlatban ott a közgazdászok/jogászok/nemzetközi tanulmányok szakokat részesítik előnyben.
2021. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Mit értesz gyakornok alatt? Volt kötelezően teljesítendő szakmai gyakorlatunk. De ott sem adtak semmi konkrét feladatot, csak iratokat pakoltam, meg unatkoztam
2021. dec. 27. 20:15
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöknek tanultam, de ugyanezt érzem, úgyhogy ez nem a szak milyenségén múlik. Pár év munka után elvileg elmúlik, nekem azt mondták a kollégáim. :D
2021. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
93%
Üdv a magyar oktatási rendszerben: nem értesz semmi konkréthoz, van 50000 szak aminek 5% ad konkrét végzettséget. Nem sértésből mondom, rengetegen így járnak. Mármint hogy úgy érzik, nem értenek semmihez és ez sokszor igaz is. Egyszerű irodista állást lehet találsz.
2021. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
20%

"Volt kötelezően teljesítendő szakmai gyakorlatunk. De ott sem adtak semmi konkrét feladatot, csak iratokat pakoltam, meg unatkoztam"

Vagyis szervezted a közigazgatást, ami nagyrészt irodai papírmunkából áll. Vagy mire számítottál, hogy hogyan fogod majd tölteni a napjaidat, ha munkába állsz ezzel a végzettséggel?

2021. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Azért komolyabbra számítottam a betanított papírmunkánál

De tényleg nincs semmi konkrétum, amihez értenék. Voltak jogi tárgyaink, gazdasági tárgyaink, meg egy csomó tölteléktantárgy (mint pl. hadelmélet), felületesen ismerem ezeket, de egyiket sem olyan szinten, hogy alkalmazni is tudjam.

2021. dec. 27. 21:53
 10/62 anonim ***** válasza:
26%
Ezért kell választani egy irányt amiben dolgozni szeretnél, és onnantól arra koncentrálni, fejlődni benne.
2021. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!