Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan is van ez az átsorolás?

Hogyan is van ez az átsorolás?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésem az, ha most nálunk 3,5 a határ, akkor ebben a félévben még nem számít, ha mondjuk 3,4 csak az átlagom, nem? A következő szemeszter+ ez a szemeszter összesített KKI-ja, ha nem éri el a 3,5-öt, akkor sorolnak át, ugye? Illetve, egyáltalán most van átsorolás/lesz? Vagy még hatályban van az a törvény, hogy a Covid miatt nincs átsorolás? Bónusz kérdés, ha év végén (nyáron) átsorolnak önköltségesre, de most vagyok végzős, akkor kell nekem bármit is fizetnem a képzés után? Vagy, ha megyek mesterre, akkor azt kell fizetnem?

2022. jan. 13. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Két félév átlagának kell meglennie 3,5nek.

2. Ha végzős vagy, akkor mindegy.

3. Mesteren tiszta lappal indulsz, nem kell fizetned azért, mert alapszakon rosszabbul teljesítettél.

4. Visszamenőleg nem lehetsz fizetősön.

2022. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh, köszi! Részben mindegy csak, sajnos amitt lesz rossz az átlagom, mert egy nehéz tárgyamat nem biztos, hogy tudom teljesíteni, hiába 4-es, 5-ös minden más, így meg lehet csúszni fogok, mivel erre épül a szakdoga, stb. szóval ja, akkor meg gondolom ugyanúgy kellene fizetnem szeptembertől .:(
2022. jan. 13. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint már nincs hatályban az a törvény, hogy a covid miatt nincs átsorolás?
2022. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3, az nem egy törvény volt, hanem egy-egy kivételes csak az adott évre érvényes intézkedés (hasonlóan mint a nyelvvizsgaamnesztia).
2022. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csúszol, tehát az őszi félévben is tanulsz, akkor ha átsorolnak nyáron, természetesen fizetned kell ősztől.
2022. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem, ezt azért kérdezted, hogy tart-e még ez a covid-os ,,kedvezmény", de gondolom nem!
2022. jan. 14. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már a covidos dolog, max ha idén is kitalálják, de erre kicsi esélyt látok (mivel offline oktatás van jelenleg).
2022. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!