Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenből lehet előrehozott...

Mindenből lehet előrehozott érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Mindenből lelehet 11.-ben érettségizni? És amelyik tantárgyakból megvan az érettségi, már 12.-ben be se kell járni?
2010. szept. 8. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, így van. Nekünk matekból ajánlgatták az előrehozott őszi érettségit, mert ha emeltezni akarunk (matekfaktról van szó), év végén, akkor az egy jó gyakorlás és egyben szintfelmérés is. Egyébként bármelyikből bármikor érettségizhetsz előrehozottan, akár elsőben is, de szerintem annyira sok lenne előre megtanulni mindent, hogy nem éri meg, mert valószínűleg nem sikerülne az olyan jól. Én harmadikban angolból csináltam, és most fogok negyedikben a többiből.
2010. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bármiből le lehet érettségizni előrehozottan

a kritérium az, h teljesítsd a tárgyhoz tartozó középiskolai követelményeket

tehát pl. magyarból akkor mehetsz el érettségizni, ha 12. év végéig megvan minden tanév végi osztályzatod

tehát..ha 11.-ben akarsz érettségizni magyarból, akkor előtte el kell menned osztályozó vizsgára

2010. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ugye ha jól tudom 18 éves koromig tanköteles vagyok. Ha 11.-ben leteszem a kötelező érettségitantárgyakból az érettségit, a többi órára ugyanúgy bekell járnom ha még tanköteles vagyok? Vagy elmehetek akár szakmát tanulni, vagy akár főiskolára?
2010. szept. 8. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:

sztem csak 16ig vagy tankötelezett. Legalábbis nekünk általános 8.ban így mondta a tanár, az négy év volt, azóta nem tudom, hogy változott-e. Egyébként miért akarsz mindenből előrehozottan érettségizni?

első voltam

2010. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
A 18 a helyes szám, sőt, a tanév végéig. És természetesen be kéne járni a többi tárgyra, hiszen a középiskola nemcsak 5 tantárgyból áll.
2010. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elvileg minden tárgyból lehet, de amik 4 évesek, pl magyar, matek, töri, ott előbb a 12.es tananyagból is le kell vizsgáznod, csak azután érettségizhetsz. amik csak 2 évesek, biosz, kémia, fizika... azokból szó nélkül jelentkezhetsz.
2010. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Annak aki kérdezte...

Mert 11.ben lennék 17 éves és ha több tantárgyból letudnék érettségizni akkor nagyobb figyelmet tudnék fordítani az angolra, mert vagy a 12.-el egy időben van rá egy évre úgynézki lenne lehetőségem külföldre menni egy bizonyos időre.


És csak hogy egy újabb kérdésem legyen...

Ha a középiskola nem tanítja azt a nyelvet amiből leszeretnék érettségizni, akkor abból milyen módon lehet letenni a bizonyos dolgokat?

2010. szept. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!