Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki egy egyetemi alapszakon...

Aki egy egyetemi alapszakon záróvizsgázik, mindent teljesít, nyelvvizsgája is van, az oklevelet vagy diplomát kap?

Figyelt kérdés
Ugyanis én úgy tudtam, hogy aki alap képzésre jár, mindent teljesít, de nincs nyelvvizsgája, ő oklevelet kap, akinek nyelvvizsgája is van az diplomát. Nos a rokonomnak mindene megvan a nyelvvizsgája is mégis amit kapott, arra oklevél van írva.Ez most hogy is van??? Vagy ez egyetemenként eltérő lehet?

#diploma, oklevél, egyetem, vizsga, nyelvvizsga
2022. jan. 19. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az oklevél és a diploma ugyanaz.

Akinek nincs nyelvvizsgája, max egy tanúsítványt kap

2022. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
dehát aki egy sima tanfolyamot végez el, ő is oklevelet kap, akkor aki egyetemen végez miért nem úgy tüntetik fel alapból, hogy diploma?? -bocsi nem vagyok jártas ilyen dolgokban, ezért sem értem
2022. jan. 19. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egyetemi diplomaként kapott oklevelet ne 1 darab kinyomtatott random papírlap formájában képzeld el… nekem a BME-n bordó, bársonykötéses oklevelet adtak, ami minden félév eredményét is tartalmazta, illetve a záróvizsga eredményemet, ezzel együtt a végső jegyet. Hidd el, azert egy diplomát meg lehet különböztetni pl. Egy OKJ-s oklevéltől.
2022. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
OKJ-n eleve nem oklevelet adnak, bizonyítvány a neve, ez van beleírva.
2022. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Diploma latinul oklevelet jelent...
2022. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!