Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehetne kezdeni ezzel az...

Mit lehetne kezdeni ezzel az undorító oktatási rendszerrel?

Figyelt kérdés
9.osztály, kéttannyelvű turisztikai technikum. Reggel 5kor kelek,hogy elérjem a 6 30as buszt és beérjek 8ra az iskolába.Ez még rendben is lenne, én vállaltam hogy ennyit buszozok.Viszont az nem normális hogy minden egyes nap 8-9 órám van.Kivétel nélkül. Így fél négyig,vagy fél 5ig vagyok iskolába. Jobbesetben ha fél 6kor hazaesek az csoda. Na igen, de 12 óra elment a 24ből.Maradt még ennyi, amiből 8at egészséges lenne aludni. Marad 4, ami épphogy elég arra,hogy tanuljak, készüljek a napi NÉGY dolgozatra. Ja és még a családommal meg barátaimmal sem beszéltem. Szörnyű az oktatás, ezen egyértelműen változtatni KELL! de hogyan? Ha számít katolikus iskolába járok
2022. jan. 21. 06:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Két különböző kérdést mosol össze.
2022. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Offtopic - bocsánat, de nagyon szemet szúrt.

Hogy írtad te ki ezt a kérdést hétköznap reggel 6:03-kor?

Ilyenekre van időd, a nagy reggeli rohanásban? Akkor már miért nem a buszon, amikor van rá másfél órád?

Látod, ilyenekkel is lehet időt spórolni például. (#9 voltam)

2022. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szerinted annyira rossz az oktatási rendszert akkor hagyd ott és menj el dolgozni."


Valóban, tényleg az a megoldás, hogy ha szar az oktatási rendszer, akkor el kell menni dolgozni... Véletlenül sem az, hogy az oktatási rendszer hibáin kellene javítani. Azért az elég sokat elmond az oktatási rendszerről, hogy a gyerekek nagy hányada funkcionális analfabéta.

2022. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Napi három óra tanulási időd van a buszon. Használd ki, több szabadidőd marad.
2022. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is borzaszto az oktatas szinvonala. De szamomra a legundoritobb az,hogy a mai napig az a kovetelmeny,hogy minel tobb dolgot magolj be ,radasul olyan dolgokat amiknek a 98%-a haszontalan selejt.

De az is szornyu ,hogy mar erettsegivel tanitanak egyes iskolakban!!!De mi lesz meg itt ?Leviszik altanos iskoali vegzettsegre ?:D

Egyetemen en szinten azt tapasztaltam,hogy olyan dolgoakt vertek belenk amik feleslegesek voltak,sokkal ertelmesebb es hasznosabb dolgok is lehettek volna..kikerulve az egyetemrol a munkaba azt ereztem hogy semmit nem tudok,es kollegaim mind bologattak hogy igen,ez igy van nincs haszna a tanultaknak. Bar legalább itt egy dolgot megtanították,hogy ennel nagyobb szivasban soha tobbe nem lesz reszem meg a munkahelyen se lesz,ekkroa oboa.

2022. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#12 0.órám volt és a buszon ültem :)
2022. jan. 21. 13:40
 17/19 anonim ***** válasza:

#16 értem, ez esetben nem szóltam:)

Mindenesetre kitartást

2022. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%

Építik le a tananyagot, mégis 8-9 órátok van, napi 7 helyett. Mi történt vajon?

Próbálj meg utazás közben tanulni, telefon helyett könyvet venni a kezedbe.

2022. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nekem meg 7-re kellett beérnem, 1 óra utazás... +Csatlakozás rendszeres lekésése az összehangolatlan buszok miatt, több km gyaloglás...Nem tudom mióta van ez a 8 órai kezdés, az én időmben még 7-re kellett beérni... Ráadásul nem is vagyok koránkelő típus, ha nem kell menni sehova,képes vagyok délig aludni úgy, hogy előző nap 10-kor feküdtem le...
2022. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!