Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem akarok egyetemre menni,...

Nem akarok egyetemre menni, munkába álláson kívül mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Érettségim van (emelt nincs), de nem akarok egyetemre menni (emelt nélkül nem is mehetek).

Így semmi más nem maradt, csak a 2 éves felnőttképzés vagy a FOSZK (amik elméletileg semmit nem érnek, de valamit muszáj tanulnom).

Nőnek valami éppkézláb tanácsot tudnátok adni, amivel el is lehet helyezkedni és nem nehéz fizikai munkát végezni?

Fizikából nem vagyok túl jó, nagyon mérnökies dolgok nem érdekelnek.


Szívesen elmennék egy gazdasági foszkra is például, vagy szakképzésre (korábbi okj), de itt mindenki azt írja, hogy ezzel még senki nem helyezkedett el szakmában.


Akkor érettségivel, de diploma nélkül csak gyártósorra kerülhetek, nincs mit mást tanulni?


2022. jan. 23. 18:49
 1/10 anonim válasza:
88%
Másod szakma például.
2022. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor érettségivel, de diploma nélkül csak gyártósorra kerülhetek, nincs mit mást tanulni?"

Persze, az egész országban nyilván mindenki gyárban gürizik, akinek nincs diplomája :D

De tényleg, hol élsz te, ahol csak ez a lehetőség?

2022. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mi érdekel egyáltalán? Most komolyan. Leírtad, mi nem.

De mi igen? És ha nyitott vagy a gazdasági FOSZK-ra, akkor alapszakra miért nem? 1 év a különbség.

2022. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

2 igen!

Amelyik vidéki nagyvárosban én élek ott így van. De még ehhez is szinte protekció kell,akkora a túljelentkezés. Vagy marad a meki burger king.

És elég sok a diplomás a köztünk.

Egy most végzett tanár ismerősöm meg takarít például gyárban..

2022. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalatot, tanácsot kértem. Ha leírnám mi érdekel, akkor sem tudnál rá semmit írni, csak egy ilyen no komment típusú választ. Annyit és nem is többet vártam csupán, hogy például, te egy sima infós okj-t végeztél el, találtál e vele munkát, hány szaktársad helyezkedett el ebben, mennyi pénzért stb.

Ha már 5-10 ember írna valami szakmát, amit van értelme tanulni szerinte, onnan már eltudnék indulni, hogy mi az, ami egy cseppet sem érdekel, vagy épp érdekel.

Most is leírtam, érdekelne a gazdasági szak, de NEM fogok újraérettségizni emelten, meg letenni még egy nyelvvizsgát, hogy legyen elég pontom és 3 évet sem fogok még tanulni (plusz egy-kettő még mire meg lesz a nyelvvizsga a felvételihez, meg a megfelelő emelt, nem 18 éves vagyok). De ha leírná ide valaki, hogy FOSZK-ot végzett és a szakja 80%-a elhelyezkedett, akkor talán én is belevágnék.


De igen kettes, gyanítom, hogy diploma nélkül is ellehet helyezkedni gyáron kívül...de én azt kérdeztem, hogy MIVEL?

Álláskeresési oldalakon az eladón, meg az értékesítőn kívül kb semmi nincs fenn. Sőt, még ezekhez is már majdnem diplomát kérnek.

Ráadásul nézd meg hármast. Mondtam, hogy nem akarok egyetemre menni, de már rákontrázik, hogy de hát fogy a fa*zba nem akarok? :D

Nem akarok.


Még egyszer a kérdés, milyen szakmával lehet sikeresen elhelyezkedni? Felnőtt oktatásban...

2022. jan. 23. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Melyik városban élsz?

Néhány egyetemen van FOSZK-os gazdálkodási szak.

A sikeres elhelyezkedés meg legtöbbször ismeretség alapján működik,ami városfüggő.

Az IT szaknak is nagy sikere van programozás.

Vagy szociális szakok se rosszak ahogy látom.

Esetleg irodára egy jogi foszk is teljesen jó már,mivel legtöbb helyen csak érettségi kell

2022. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos!
2022. jan. 23. 19:46
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj az egyik ismerősömtől sima okjt-t kertek volna ahhoz, hogy gazdasagi palyan elhelyezkedhessen netto 500 kapott volna kézhez.

Persze nem lehetsz fő-fő-főkönyvelő egy multinál 2 milláért, mert nyilván oda egyetemi vegzettség kell. De hidd el meg lehet belőle élni.

2022. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségivel vállalhatsz irodai munkát. Főleg, ha van magas szintű angolod.
2022. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

Vidéken? Sajnos nem. Max 140 ezerért és már oda is kell valami gazdasági diploma vagy épp egy középszintű, de oda passzoló végzettség.

Eladóként ha már egy ember jelentkezik előttem egy kereskedelemi okj-vel, már abban is előttem van.

Nyilván nem szeretnék eladó lenni, csak írom, hogy szakma nélkül itt labdába se lehet rúgni, hogy legalább a nettó 200 meglegyen.

Recepciós? Szakirányú végzettség. Ennyi sajnos.

2022. jan. 24. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!