Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányzsor lehet megbukni...

Hányzsor lehet megbukni egyetemi államvizsgán? Hányszor lehet maximum megpróbálni? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Pénteken volt az utolsó vizsgám, ma írták be a státusz váltást abszolváltra. 3 nap múlva államvizsga, szóval ez nagyon necces hogy meglesz-e. Tudom előbb is lehetett volna tanulni, de ez van. Szóval ha nem lesz meg hányszor mehetek még pótállamvizsgára? A TVSZ-ben annyit találtam hogy abszolutóriumot követő 2 évben lehet menni, különleges méltányossági kérelemmel 5 évig. Viszont azt sehol sem találtam hog hányszor lehet bukni rajt. Például azt megtaláltam hogy tantárgyanként 6 elégtelennél szűnik meg a jogviszony, de erről az államvizsga bukásról semmi, csak annyi hogy milyen időintervallumon belül kell megcsinálni, meg hogy az abszolutóriumot követő 1. államvizsga ingyenes, az esetleges pótállamvizsga díjköteles.


Győr, SZE


2022. jan. 24. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked már nincs jogviszonyod az egyetemmel.

A sikertelen ZV legfeljebb két alkalommal ismételhető. Ezt követően új diplomamunka

készítésével együtt az egész eljárást meg kell ismételni.


ezt mondja ki a ti tvsz-etek.

2022. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végül sikert, négyes lett a gépészmérnöki államvizsga felelet, a diploma minősítése szintén négyes.


Köszi a választ mégegyszer,,!

2022. jan. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!