Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinalnatok a helyemben?

Mit csinalnatok a helyemben?

Figyelt kérdés
Most kell rangsorolni a kozepiskolakat. Teljes kaosz van a fejemben. Ket suli kozott gondolodok, az egyik egy nagyon eros technikum, penzugyi-szamviteli ugyintezo szakmat kapnek, reggel 5:30-kor kene kelnem minden nap, hogy beerjek. A masik egy gyenge gimi, itt az angol-nemet emelt szintu osztalyt jelolnem meg, kb 10 perc kocsival eljutni oda. A szuleim azt hajtogatjak h nyelvet tanuljak, a technikum nagyon jo, mint iskola, de sajnos a varos,(Szolnok) ahol van elegge veszelyes, es nagyon feltik a fizikai epsegemet. A baratnom is a technkiumba megy, osztalyfonokom is azt tamogatja, ki akarok szakadni ebbol a kornyezetbol, ott egy nyelvet tanulnek, de magantanarnal el szeretnek majd kezdni masikat. Ebbe a gimibe mindenkit felvesznek, nem szeretnék ide menni, de lesz 2 nyelvvizsgam, es nem tudom egyszeruen mit csinaljak :( A felvetelibe 62 pontom lett, kituno biziket viszek magammal.

2022. jan. 31. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szolnoki vagyok, ilyen hülyeséget leírni róla.

Én a technikumot választanám.

2022. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lany vagyok, 45 kg, ha a vasutnal egy nem magyar nemzeitsegu odajonne hozzam, penzt keregetni... stb. Semmit nem tudnek ellene csinalni
2022. jan. 31. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan már, ilyen alapon senki se menne tanulni vagy dolgozni sehová.

Ne legyél már ennyire életképtelen és gyáva.

2022. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De egy 41(fordítva) eves lany, hogyan tudna magat megvedeni?? Es szted nem normalis h a szuleim feletenk ettol a mocsok varostol?
2022. jan. 31. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az 5:30-as kelést hogy bírnád hosszú távon? Mert ezek szerint haza is későn érnél, nem jut időd majd semmi pluszra, a tanulásról és alvásról nem is beszélve. Minden délutáni elfoglaltságból ki fogsz maradni. :/
2022. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, attól függ hány órám lenne az nap. Van amikor csak 13-ig, akkor 14-re itthon lennék, de mondom ez naptól függ.
2022. jan. 31. 23:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy ebben a hazaérkezésben? Gondolom 8 körül kezdődik az oktatás, napi 6-7 óra biztosan van, így leghamarabb 2-3 körül végzel az iskolában, a hazaút pedig ha ugyanannyi, mint oda, akkor két és fél óra, fél öt-fél hat leghamarabb, amikor hazaérsz. Ekkor kezdesz enni, pihenni, házit írni és tanulni, majd fürdés és beesés az ágyba, mert másnap fél hatkor kelés.
2022. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én most, egyetemen szembesültem az 5:30-as keléssel, és nem mindig leányálom 😅 (pedig aztán 35km-re lakom a sulitól)

Nem lehetne neked ezt a sulit kolival megoldani? Mert bár csak utazásnak tűnik az egész, azért maga az ingázás is fárasztó tud lenni. Előttem nagyon jól levezették, hogy hiába végzel hamar, hazaérni csak órákkal később fogsz, és a többiekhez képest több órás csúszással állsz neki a napi teendőknek, feladatoknak. És közben kipihentnek is kell lenned, ami ilyen korai keléssel nem mindig jön össze.

2022. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

5:30-45 között: kelés

5:30-6:15-ig: elkészülni

6:19: utcánk sarkára jön a busz, ami kivisz az állomásra

6:31: jön a vonat

7:05: odaér a vona

7:30: első óra kezdete

13:05-14:10: utolsó óra vége

14:20: jön a busz, ami hazavisz, de még nem biztos, hogy majd így járok haza

(Ha 14-kor van vége az utolsó órának)15:00: itthon vagyok

20km-re van van a suli, fix nem leszek kolis

2022. febr. 1. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha mindenképp pénzügy-számvitellel szeretnél majd később tovább menni, az iskola után, akkor én is a technikumot javaslom.

Viszont ha nem vagy annyira biztos, hogy ezzel szeretnél felnőttként továbbmenni és nagyon érdekel még pl.a történelem vagy az angol és/vagy a német, akkor én a gimit választanám.


Attól, hogy az a gimnázium egy gyenge gimnázium és mindenkit felvesznek, érhet még legalább annyit, mint a az erős technikum, ha mondjuk menet közben meggondolnád magadat.

2022. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!