Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha az osztálytársai...

Mit tegyek ha az osztálytársaim furának tartanak és kiközösítenek mert sokat tanulok?

Figyelt kérdés
ezért nincs 1 barátom se
2022. febr. 26. 21:35
 1/9 anonim válasza:
100%

Ne ad fel. Ha szétnézel, a többiek is magányosak. Hidd el.

Az idő megoldja.

2022. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ne mondd el nekik hogy sokat tanulsz. Ha jó jegyeket kapsz, mondd azt hogy órákon odafigyelsz, és délután már elég csak egyszer atolvasni az anyagot. Kész.
2022. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%

Mindkét eddigi válaszolónak igaza van. Hozzátennék még valamit: neked most lehet, hogy ez még sok időnek tűnik, de felnőtt korban nem azok a sikeresek, akik kamaszként menők. Te leszel sikeres, mert okos vagy, jól felkészült, kitartó. Amikor ők húszon-, harminc- évesen is még csak keresik a helyüket, te már stabil állással, és akár egy kész családdal és boldog élettel is rendelkezel.

Addigra már iszonyat picikének tűnik majd ez a pár gimis év, ami most végtelen, az egész életed hosszához képest. :)


És még valami: a barátok is meglesznek idővel. Nem ezek a személyek azok.


Nagyon szurkolok neked, tarts csak ki nyugodtan a tanulás mellett, abból még senkinek nem lett hosszú távon kára. És ahogy az előttem szóló mondja, nem kell mindenkinek az orrára kötni. ;)

2022. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Majd akarnak barátkozni,ha a jól menő munkád után beugrasz venni tőlük egy hambit a Mekiben
2022. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Kezdj el járni valamilyen edzésre, és legyenek onnan barátaid. Vagy gyűjts online barátokat.
2022. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Azért tartanak furának, mert nekik fura, hogy valaki küzd, tanul, akarja a tudást. Otthon is csak az egyhelyben toporgást, felszínes életet látják.

Ez az ócska Kádár mentalitásnak köszönhető.

Magyarország, prolik országa.


A másik a csorda szellem. Mivel nem egyéniségek, hanem másolat emberek, így aki másképp gondolkodik, irigyek rá.


Majd idővel megérted, ha folyamatos fejlődés, önmegújulás a cél, akkor a haverok, barátok is jönnek-mennek, mert amíg te egyre érettebb, okosabb, intelligensebb leszel, a nagy része megreked gyerek szinten.

2022. febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hova tűntel kérdező? Ha másokkal is így kommunikálsz, akkor ne csodálkozz, hogy nincs egy barátod se. Egyébként szívesen. Mármint a válaszokat.
2022. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak annyira rossz hogy mindig egyedül vagyok az iskolába,múltkor is odamentem hozzájuk beszélgetni és mikor elmentem meg kiröhögtek... #7 bocsánat hogy nem válaszoltam csak mamámnál vagyok
2022. febr. 27. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert lehet, nem megfelelő társaságban vagy.

Nem tudom, hogy általános sulis vagy vagy gimis, de ha egy magasabb oktatási színvonallal rendelkező intézménybe iratkozol be, ott az a mentalitás lesz általános, ami neked van, és ott nagy valószínűséggel elismernek érte.

Én általánosban rengeteg tanulás terén demotivált gyerekkel jártam egy osztályba, akik a sok tanulás miatt kinéztek. A sors úgy hozta, hogy orvos lettem, és egy volt osztálytársam nálam szülte meg a gyermekét. Az élet nagy játékos, kiszámíthatatlan, mit tartogat. Gimibe már egy elit gimnáziumba mentem tovább, ott a sok tanulás már érdem volt, a rossz tanulók voltak kínosabb helyzetben, rengetegen voltunk azonos érdeklődési körrel, több 10 éve tartó barátságokra tettem szert.

Neked azt javaslom, hogy maradj ugyanilyen motivált és ambiciózus, hidd el, így tudsz csak igazán haladni, fejlődni az életben, csak a társaságodat kell megtalálnod. Ha ismersz még valakit, aki hasonlóan tanulós, mint te, vele próbálj összefogni. Ne másnak akarj megfelelni, csak magadnak!

2022. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!