Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utálnak az osztálytársaim....

Utálnak az osztálytársaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetedikes lány vagyok. Nem vagyok nyomi. Szerintem tök normális vagyok... De a többiek piszkálnak, mert lehet nem vagyok elég szép, vagy elég gazdag... nem értem. Lecsicskáznak ami nem tudom mit jelent. Lek*rváznak...amit nem tudok hova tenni. Normálisan öltözködöm, a hajam is okés szokott lenni. A cuccaim nem elég márkásak, vagy nem vagyok elég szép? Vagy nem vagyok gazdag és ezért piszkálnak... Csak egy barátnőm van onnan, viszont szerintem ő is átver. Sírva alszom el esténként...

2016. jan. 7. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gimnáziumban voltam így, bár engem nem piszkáltak ilyen direkten, mint téged, de nagyon rosszul éreztem magamat abban a közösségben. Sajnos én is úgy éreztem, hogy a cuccaim miatt néznek ki, mivel nem engedhettem meg magamnak, hogy a legmárkásabb ruhákat hordjam, hiába lett volna rá igényem, vagy stílusom összeválogatni a darabokat. Próbáld meg jól érezni magadban a bőrödben, hiszen ez egy jódarabig nem fog megváltozni. Igazán lehetsz csinos olcsóbb darabokban is, fő a kisugárzás ! :) Később pedig vállalhatsz diákmunkát, ami lehetőséget ad majd arra, hogy kicsit felfrissítsd a ruhatárad. Én is dolgoztam suli mellett. Próbáld meg "becsukni a füledet" és ne halld meg az ilyen alaptalan szidkozódásokat, lehet, hogy csak irigyek rád, főleg, ha okosabb vagy, mint ők. Ettől érzik csak jól magukat... Azok az emberek, akik ilyenre képesek, sokkal gyengébbek belül és bizonytalanabbak a saját önképükkel kapcsolatban, mint te és elég nagy segítségre lenne szükségük. :) (Ebből vizsgáztam most az egyetemen pszichológiából!) Hidd el, hogy jobb ember vagy, mint ők... Sokat lehet ebből tanulni, hihetetlen mértékben megedzik az embert az ilyen negatív behatások, de agyból muszáj kicsit korrigálni, másképp nem lehet elviselni. Könnyen összetörhetsz. Én a mai napig rosszul érzem magamat, ha csak eszembe jut, hogy mit éltem át a gimiben, de tudom, hogy azáltal, hogy rájöttem, nem az ő véleményük határozza meg, hogy én milyen ember vagyok, sokat javult az önképem, magabiztosabb lettem! :) Nagyon nehéz időszak ez, a lányok hihetetlenül gonoszak, de sajnos mindig lesznek ilyen emberek körülöttünk életünk során, muszáj kialakítanod egy olyan erős önképet, amit már ők sem tudnak leromoblni. Koncentrálj a pozitív tulajdonságaidra és ne legyél bizalmatlan azokkal szemben, akik tényleg nyitnak és közelednek feléd. :) Kitartást!
2016. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát ez már csak ilyen

sok mindenen tud változtatni az ember, a szülei rossz gazdálkodási szokása viszont egy elég kemény dió


nem érdemes túl nagy jelentőséget tulajdonítani, hogy 13 éves gyerekek mit gondolnak egymásról, és hogy ennek hangot adnak

tudom, ez egy nesze semmi fogd meg jól tanácsnak tűnhet, én is voltam ilyen idős, és a tapasztalat azt mutatja, hogy ebből a versenyből az kerül ki győztesen aki képes a saját céljaival foglalkozni


magadnak legyél szép, a saját standardjaid szerint

2016. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Azok az emberek, akik ilyenre képesek, sokkal gyengébbek belül és bizonytalanabbak a saját önképükkel kapcsolatban, mint te és elég nagy segítségre lenne szükségük. :)"


Szerintem ez azért nem ilyen egyetemes. Nálunk inkább a suttyóság dominál, hogy azért nevetünk a másik hibáin, mert ez vicces. Onnantól meg igazából az áldozaton múlik, hogy a tömeg rajta nevet vagy vele. Pont ezért nem érdemes megideologizálni, hogy bizonytalan sajátönkép blablabla. Mindenkinek vannak problémái, és a sajátunk mindig nagyobbnak tűnik, mint másoké.

2016. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ideologizálgatni szerettem volna, de azoknál a személyeknél, akiknél az jelenti a szórakozást, hogy mások esetleges hibáin nevessen, mert az vicces, szerintem elég komoly gondok lehetnek. A kérdező hetedikes létére úgy ír, mint egy értelmes tinédzser, képes volt ékezeteket használni, tőrödik azzal, hogy mit gondolnak róla mások, van önkritákája, szóval szerintem elég értelmesnek tűnik ahhoz, hogy egyszerűen csak úgy suttyónak tituláljuk.
2016. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egész más a mobbing, meg a vicc. Mobbing akkor szokott kialakulni, hogyha van műsor, és ha kialakult onnantól nagyon nehéz megszabadulni tőle. Elég nagy bunkóság igen. De attól még viccesnek találják, és közösségkovácsoló.


[link]


Nem a kérdezőt suttyóztam le, hanem kollektívan a korosztályt. Nézzük meg a fogyasztott tömegkultúrát a korosztályban : Tibi atya, s.oszkár, tunya és kukker. Gyakorlatilag meg lehet élni a nemtanulás és az alkoholizálásra alapozott poénokon, és ezt nem valami manager találta ki a médiában, hanem a közösségi oldalakon lettek a semmiből sztárok. Nem mintha nem tudnák a fiatalok, hogy ez nem egy helyes dolog, de ami vicces az vicces. Most épp nem rajtad nevetnek, ezért nevetsz velük.

Nevetünk a cigány vicceken, a szexista vicceken, legalábbis ha nem vagyunk szélsőséges filantrópok vagy ilyesmi.


Mivel érintett vagy, ezért ez neked személyes ügy is. Engem is bántottak, mert szegényebbek voltunk, mint az osztályátlag, és mint írtam, szerintem erre a legrosszabb reakció, hogy mindenáron meg akarj nekik felelni. Máshogy megfogalmazva, hogy érdekeljen mások mit gondolnak rólad. Mert nyilván jó lenne ha nem bántanának, viszont ez nekik fegyver, hogy nekik akarsz megfelelni. Nem tart örökké az általános, és lehet, hogy sosem fog tetszeni nekik az arcod, viszont középiskolában is meg fognak találni az ilyenek, hogyha így állsz hozzá.


Ha tényleg érettebb lenne a koránál, akkor magától is felfogná ezeket a dolgokat. Foglalkozhatna a saját céljaival.

Valószínűleg sekélyesen túl érzelmes, és bőven felnagyítja magában a problémát, mint amilyen valójában. Teljesen általános ebben a korosztályban.


Ha tényleg ekkora lenne a probléma, ezt nem tudná így kimondani, hanem inkább kerülné a sulit, habi indokokkal orvosi igazolást kérne, hogy otthon maradhasson, és egyre inkább hermetizálódna minden emberi kapcsolattól, és főleg nem gondoja agát okésnak.

2016. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszodat. :) Remélem a kérdezőnek is segítettünk. Én nem szeretném tovább részletezni ezt, talán én is a kérdezőhöz hasonló fiatal voltam, akinek hosszú kínlódás után jutott csak eszébe, hogy célszerűbb, ha magának felel meg először, és csak utána másoknak.
2016. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!