Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vannak rossz véleménnyel...

Miért vannak rossz véleménnyel a Károli Gáspár Református Egyetem jogász képzéséről?

Figyelt kérdés
Károlin vagyok végzős hallgató. Nem először futok bele olyasvalakibe, aki lehúzza a Károlit. Miért van ez?

2022. márc. 1. 16:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
Valaki érdemben megindokolná nekem végre, hogy ez miben nyilvánul meg, hogy a Károli a leggyengébb? Azt a legkönnyebb elvégezni? Ezt hogy kell érteni? Nyögök római jogból valamit, és átmegyek belőle vagy mi? Mitől lesz ennyire könnyű és szidott? Közhiedelem?
2023. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
16%
Semmiben nem nyilvánul meg, ez az úgy hallottam, úgy tudom mondatok röhejesek, aki nem tanult ott nem tudja csak halandzsázik. Jelenlegi római jogot tanító egyik előadó a pte-ről jött át, a másik egy régi professzor asszony. Ami római jogból könnyebb és ezt tudom biztosan, hogy a latin szavakra nem mennek rá Római jogból arra ott van latin óra, itt elég tudni magyarul. Az elvégzéséről meg annyit hogy több mint 2/3 a diákoknak nem fejezi be mind az 5 évet, ugyanúgy lemorzsolódnak mint máshol.
2023. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Van/volt egy ismerősöm aki egyetemi tanárként tanított az ELTE-n. Ezzel pedig ismerősei vannak a többi egyetemi tanárokkal. Nekem mondta,hogy ha lehet akkor ne menjek a Károlira (vagy ha annyira akarok akkor csak a pedagógiai szakot ajánlja,mert az kiemelkedően jó). Ezen kívül,van egy ismerősöm aki a Károlin tanul jogot. Ő is nagyon imádja az egyetemet, függetlenül attól,hogy nem hisz Istenben. De amint látom nem telik el úgy nap/hét,hogy ne maradna el óra. Ez pedig hátrány lehet a hallgatók számára,mivel akkor vagy maguknak kell kidolgozni azt az adott anyagot, vagy a következő órán próbálja a tanár ledarálni az elmaradt órát. Több magyar egyetemnél ilyeneket nem hallottam.
2023. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!