Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gondjaim vannak a történelem...

Gondjaim vannak a történelem tanulással. Mit ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Más magolós tantárgyakból ha komolyan veszem simán hozom az ötöst (bioszból 5,0 vagyok, pedig most lett vége a biokémiának) de a töri az számomra mumus.

Decemberben volt, hogy 9 órát tanultam a tzre (9 lecke volt, mindegyikre szántam 1-1 órát, kiírtam lapra, nagyjából fel is tudtam mondani) a dolgozat viszont egy iszonyat gyenge 4 lett, nem értettem miért van ez. Most a legutóbbi tz-m 3 lett, mert a nyilván rohadt fontos infók nem jutnak eszembe, 1 pont kellett volna a 4-hez.

Szóval, a vázlat kiírás és megtanulása nekem egyáltalán nem megy, és őszintén én nem szeretnék ezzel a tárggyal ennyit foglalkozni, a tanár meggyűlöltette velem, de nem szeretnék év végén 3 lenni (minden más tárgyból ötösre állok).

Ezek alapján, vagy saját tapasztalatból, szerintetek hogy érdemes tanulni a történelmet? (A nem magolni hanem átlátni dolog off, mert kb a legeldugottabb infókból is kérdez a tanár)


2022. márc. 21. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"Gondjaim vannak a történelem tanulással ... a dolgozat ... 4 lett ... a legutóbbi tz-m 3 lett ... 1 pont kellett volna a 4-hez"

Mások ilyen gondokkal simán megcélozzák a jogi pályát, ahova a történelem a beugró. ;-)


"nem szeretnék ezzel a tárggyal ennyit foglalkozni"

Akkor ne tedd! Így szinte 4-es vagy, ha nem foglalkoznál vele annyit, akkor 3-as lennél. Na és?????


"a tanár meggyűlöltette velem, de nem szeretnék év végén 3 lenni (minden más tárgyból ötösre állok)"

De semmi mást nem gyűlölsz, csak ezt, ha jól értem. Akkor ez így teljesen természetes, hogy ebből hármas (sőt, egyelőre négyes), azokból meg ötös.


"hogy érdemes tanulni a történelmet? (A nem magolni hanem átlátni dolog off, mert kb a legeldugottabb infókból is kérdez a tanár)"

Lazábban, hogy minél kevésbé gyűlöld, mert talán csak amiatt nem volt meg az az egy pont, hogy a gyűlölködés elviszi az energiádat.

2022. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hasonló cipőben voltam, mint te. Velem is meggyűlöltette a törit még hetedikben a tanárom, 3 évig tanított, tizedikben új tanár volt, azzal sem volt jobb. Végül 11. osztályban elmentem törifaktra, ahol nagyon jó tanárt kaptam, és felnyitotta a szemem a történelem logikájára. Onnantól kezdve sokat tanultam a törit, és tudtam ötös is lenni, noha így is érezhetően elmaradtam a csoportátlagtól. Emeltnek választottam, mert ahogy az egyes írta pont, jogra készültem :D Oda akkoriban a nyelvet, törit, magyar fogadták el. A magyar ment a legjobban, de attól óvott mindenki, hogy mennyire szubjektív, plusz a versek amúgy sem voltak soha az erősségeim, még ha a prózával minden tekintetben jó kapcsolatom is volt. Az angolt alig tanították, második nyelv volt, nem mertem vállalni emelten, németből meg volt egy 94%-os előrehozott középszinten, aminek a százalékán emelten feltehetőleg rontottam volna, ráadásul utána már nem is volt órarendileg németem, tehát kizárásos alapon a töri maradt, bármennyire is nem szerettem. Mindig érdekelt a történelem, de azért ennyire nem. Szóval szenvedtem vele, de a logikájának a megértése nagyon sokat segített. Végül az emeltem mindennel együtt 80% lett. A törit bár be kell magolni, de érteni is kell. Zanzán voltak jó videók, de úgy gondolom, hogy akkor az igazi, ha kilépsz a tankönyv írott forrásaiból, és próbálod magad beleképzelni a politikai-katonai játszmákba, érdekcsatákba, kinek mi miért lett volna vagy lett jó/rossz bizonyos fordulatokkal. Esetleg 1-1 film és regény is segíthet, de nem merek ajánlani semmit, mert nem olvastam kimondottan olyan regényt, aminek lenne történelmi háttere és feltárná a szövevényes cselekményeket, film talán van 1-2, de nem néztem igazából filmeket a törihez. Nekem szerencsém volt, mert a tanárom mindezeket nagyon közvetlenül elmondta, neked viszont ezeket tudom csak tanácsolni, hogy tedd félre az undorodat, és valahogy láss a tananyag mögé, lásd meg ezeket a szálakat, amiket mozgattak a történelem ismert emberei.
2022. márc. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!