Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulással kapcsolatban...

Tovább tanulással kapcsolatban tanács?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mivel menjek tovább. Egy sima gimnáziumba járok, most megyek 11. osztályba és fakultációkat fogunk felvenni. 2. Idegen nyelv, magyar és biosz faktot választottam, utóbbit azért mert nagyon szeretem de fogalmam sincs hogy lehetne elhelyezkedni vele így egymagában kémia nélkül (kémia fizika nekem kizárt) Mit gondoltok, milyen végzettséggel lehet legjobban elhelyezkedni így manapság? Erősen gondolkozom, hogy a biológiát történelemre cseréljem… a bioszos szakok közül a pszichológia érdekelne szerintem, de törivel talán több helyre lehetne menni, bár nem tudom.

Véleményem szerint már azzal az alap 4 érettségi tantárggyal el lehet helyezkedni jó pár helyre, amelyek ugye kötelezőek, egy angol emelt pedig már önmagában sok helyre jó, épp ezért kérdem hogy szerintetek megérné e még a bioszba fektetnem több időt és energiát, úgy, hogy lehet nem fog kelleni. (Vagy ehelyett töriből tudnék jobban készülni az amúgy is kötelező érettségire)



2021. aug. 15. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Például biológa szakra nagyrészt elég lenne a biológia (nyilván ott is van egy kevés kémia és fizika,de túlélhető).

De pszichológiára is mehetnél a biosszal.

2021. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

0. Derítsd ki, hogy milyen elvárásaid vannak az élettel kapcsolatban! Mekkora jövedelmet szeretnél. Akarsze-e túlórázni alkalmanként vagy rendszeresen? A nyugis vagy a pörgősebb munkakörnyezetet kedveled? Kelljen-e még tanulni a szakmában utána viszonylag sokat?

1. Rakd sorrendbe a tantárgyakat aszerint, mennyire kedveled őket! De akár ezt leszűkítheted arra is, hogy a biológia egy felvételi tárgy,de a fizika és a kémia nem.

2. Ezután a felvi.hu-n keresd ki azokat a szakokat, amik megfelelnek ennek a kritériumnak!

3. Olvasd el, milyen foglalkozások köthetők ezekhez.

4. Nézz utána ezen foglalkozások kereseti, munkaterhelési és egyéb jellemzőinek!

5. Nézz utána az ezen fogalalkozásokkal végzett munkának (Googl, YouTube, hírek, ismerősök).

2021. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
52%
Az ország mentális állapotát nézve a pszichológia is lehet egy jó választás, de kb. 30 éves leszel, mire önálló magánpraxist kezdhetsz.
2021. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Több kérdés van összemosva. Hogy milyen faktot vegyél fel, és aztán mit kezdj magaddal az életben, teljesen külön dolgok. Önmagában érettségivel nemigen fogsz tudni elhelyezkedni - valamilyen szakmát kellene kitanulnod, vagy továbbtanulnod felsőoktatásban. A továbbtanuláshoz a fakultáció hasznos, mert jó eséllyel felkészít az emelt szint érettségire. De nem ott fog eldőlni egy életre a sorsod, hogy milyen faktra jelentkezel. A felvi.hu-n és az egyetemek honlapjain olvasgass utána, hogy milyen szak állhat hozzál közel. Informálódj családtagoktól, ismerősöktől is.
2021. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Felvin van szakkereső, ott le tudsz szűrni a biológiára, nézd meg milyen szakokat dob ki (és ellenőrizd a követelményeket mert nem 100%-os)


Én a helyedben inkább elkezdeném nézegetni a szakokat és, hogy milyen érettségit fogadnak el. Hátha valami megtetszik.

2021. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2021. aug. 15. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!