Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy álltok kedves érettségiző...

Hogy álltok kedves érettségizők?:D

Figyelt kérdés

Durván 2 hete kezdtem el nagyon komolyan tanulni mindenre, mindenből legalább a 4est szeretnék. Minden évben az átlagom 4,0-4,2 között van, de én most nagyon félek az érettségitől. Matekból olyan érzésem van, hogy semmit se tudok, pedig sose voltam rossz belőle.

Ti hogy álltok, milyen érzések kavarognak bennetek?:D

Tippek is jöhetnek!


2022. márc. 22. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

"mindenből legalább a 4est szeretnék"

Ha magyarból is, akkor: mindenből legalább 4-est ("a" nélkül, kötőjellel).

2022. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre semmi különös, heti egy érettségi minden tantárgyból, kivéve amiből emeltezek. Olyan négyes átlagot tippelek, szóval nem is izgulok, majd komolyabban tavaszi szünetben kezdek el készülni valószínűleg, addig biztos nem leszek ideges.
2022. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Gyorsan írtam, ne haragudj:D

2. Miből emeltezel?

2022. márc. 23. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem, ügyesek lesztek mind! :)

Nekem persze más volt, mert nem volt szóbelim (kivéve angolból ősszel), ha lett volna, többet készültem volna a semminél, de az írásbelihez azért hozzá tudok szólni, lehet, hogy sok minden alap dolog, de hátha valakinek segít.

Tényleg nincs mitől félni, tudom, hogy mindenki ezt mondja, de így van :) Én törire olvasgattam a vizsga előtt kb 7 órával pár témáról, köztük a dualizmusról, majd a hosszú esszében volt lehetőségem választani a dualizmust. :D A rövid 0 pontos lett, de összeírogattam mindenfélét és cserébe csak 6 pontot vesztettem a hosszún, így jó deal volt. Szóval törire az a tippem, hogy a hosszú esszé témája alapján válassz, szerintem az biztosabb.

Matek miatt így aztán főleg ne aggódj, hogy nem voltál sose rossz belőle, egyik félévben majdnem megbuktam, pár ponton múlt a négyesem az érettségin, pedig akkora matekzseni vagyok, hogy azt is csodálom, hogy 20-ig el tudok számolni. Most elég jól érzem magam egy kis nyelvszakon, ahol kb. ez az általános. :D

Ha tényleg nagyon tanulsz már most, akkor úgyis jól fog sikerülni. Az azért tényleg nagy megnyugvás, hogy na, én sokat készültem, mindent megtettem, annyira rossz nem lehet.

Nem tudom, hova mész tovább, de én csak azokra a tárgyakra fókuszáltam, amikkel duplázhattam felvételin, mert tudtam, hogy az átlaggal számolva gyengébb pontjaim lennének úgyis, ez egy csomó terhet levett rólam, hogy például a töri miatt nem kellett aggódnom.

Magyarról: szövegértésnél ahogy láttam, sokan nem így csinálják, tanáraink is ezt mondták, de sokkal jobb először a kérdéseket elolvasni, és utána a szöveget, és már tudod, mire kell figyelni a szövegben, sok időt meg lehet vele spórolni. Utolsó évben a tanárom egy csoda volt, ő úgy állt hozzá a műértelmezőkhöz, hogyha valahogy alá tudtam támasztani, hogy miért ezt látom a műben, gond nélkül elfogadta. Tudom, hogy nem mindegyik tanár ilyen, de elvileg ennek így kellene mennie. Amikor elolvastam, nem nagyon tudtam, hogy mit kellene mondanom rá, szóval ez arról szólt, hogy valamit beleláttam és megmagyaráztam, hogy miért. Pedig ettől féltem is kicsit, mert nem írtam sosem még ilyet előtte, és csak ez a tárgy számított az angol mellé, de így sikerült összesen 8 pontot veszíteni.

Ami a nyelvi érettségit illeti, az ajándék jó jegy lehet, hogyha kitöltesz egy csomó régi érettségit.

A legfontosabb pedig az, hogy semmit sem érdemes üresen hagyni egyik tárgynál sem, kezdj bele mindenbe, ha valami tipped van, végül is én is részpontszámokból szedtem össze matekból a majdnem négyest :)

2022. márc. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4. De aranyos vagy! Köszi a sok jó infót és tapasztalatot.
2022. márc. 24. 21:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Na mizu? Nekem 3 négyes lett (ebből 1 felhozható ötösre szóbelin), meg két ötös. Nektek, hogy sikerült?
2022. máj. 31. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok, a magyarom elég pocsék lett, de legalább stabil négyes, törimet könnyen felhozom 5re, matekom szintén 5, angol 5, az emeltem pedig 70%-kal szintén 5
2022. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért az osztályzatot mondod? Nem a százalék a lényeg?
2022. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7es ügyes vagy, gratulálok!:)

8as, azért, mert a szóbeli után lesz meg a fix százalék.

2022. jún. 1. 06:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Na mizu?:D
2022. jún. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!