Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem szeretem a nyári szünetet....

Nem szeretem a nyári szünetet. Más van ezzel így?

Figyelt kérdés
Ha meghallom a NYÁR szót, akkor nekem elsőként kapálás a legnagyobb melegben, idegesítő szúnyogok, és rohadt sok matekpelda jut az eszembe. 16 éves vagyok, 4 felett van a tanulmányi átlagom. A suliban a tanárok mondják, hogy már végre alig van vissza a tanevbol valamennyi. Nekem ettől mindig görcsbe szorul a gyomrom, mert egész nyáron minden nap kell mennem matematika korrepetálásra, úgy, hogy 4 vagyok matekból. Szüleim nagyon erőltetik a tanulást és egész nyáron minden nap kell matekra járnom. A magántanár ad még házi feladatokat is. Tavaly is kijelölt a feladat gyűjteményből egy csomó feladatot, és otthon azokat kell csinálnom. A veteményes kertről sem szabad megfeledkezni, és nyáron ha nem akarok a 30 + fokban kapálni, akkor már hajnali 4 órakor ki kell menni kapálni. Komolyan, júniustól már számolom a napokat mikor lesz már végre szeptember. Az iskolába általában 2 matek füzetet tele írok egész tanévben, nyáron tavaly is 6 füzet lett. Nyilvánvalóan nem a kicsi füzetrol beszélek, hanem a nagyon vastag, A4-es ről.. Szeptemberben amikor megkérdezik a tanárok, hogy ki mit csinált a nyáron, majdnem mindenki nyaralt, fesztiválon volt, én meg...
2022. jún. 2. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te nem a nyári szünetet nem szereted, hanem ezt az indokolatlan erőltetését a matematikatanulásnak. Amúgy én este 7-8 körül szoktam kapálni, addigra már 26-28 fok van, az kibírható.
2022. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát 4-es vagy matekból és jársz korrepetálásra.

Hová mennél tovább tanulni,ahová ennyire kell a matek? (Te akarod a továbbtanulást,vagy a szüleid erőltetik?)


Bocsi hogy ezt mondom,de én úgy látom hogy a szüleid teljesen tönkrevágják a tinédzser korodat ezzel a felesleges magán tanulással.

A magántanárod meg gondolom a pénz miatt hajt téged...

Gyakorlatilag az a kor amiben most vagy,ennek kéne a legszebbnek lennie.

Igen fontos a tanulás is,de nem nyári szünetbe. A szünet arra van hogy pihenjünk,élvezzük az életet,ez a megérdemelt "jutalom". A kortársaid is ezt csinálják.


A te korodban ilyenkor bulizni,haverokkal lógni,utazni kéne. Nem pedig vérig tanulni,és kapálni...


Javaslom: Ülj le velük beszéni,mond el hogy szünet van,és az azért van hogy pihenj mert megérdemled. És hogy így nagyon nem érzed jól magad. Ne hagyd hogy mások irányítsanak,legyen szabad akaratod,szabad döntésed e téren.

2022. jún. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Legyél kemény, állj anyádék elé és mond nekik hogy élvezni akarod a nyarat RENDESEN. de ne így matyogva... Állj ki magadáért legyél elhatározott!
2022. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!