Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam, most mit csináljak?

Megbuktam, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én sem így terveztem, és valamilyen szinten egy kicsit elhanyagoltam ezt a tantárgyat (matek), de sok más indok is közrejátszott ebben (krónikus betegség, szorongás), ugyanis eléggé összejöttek a dolgok ebben az évben. Nagyon félek a pótvizsgától, még soha életemben nem voltam, és nem is gondoltam, hogy valaha idáig fogok jutni, de az az igazság, hogy mióta ebbe a suliba kerültem (gimnázium) szinte mindig csak sz*r jegyeket kaptam matekból és a kettest is csak puskázással tudtam összekaparni, ha órákat is ülök felette egyszerűen nem tudom megtanulni. Jártam már több tanárhoz is, de csak felesleges pénzkidobásnak tartom mostmár ugyanis 5 óra magántanár után is egyest kaptam. Felmerült már, hogy diszkalkuliás vagyok, vagy adhd-s de ha ez kiderül tuti eltanácsolnak, mert ez egy “elit” iskola, és egyik ismerősömet is pont emiatt rakták ki ugyaninnen. Beadtam már a szakértői véleményt, de azóta sem láttam viszont (nem lepődtem meg, konkrétan minden értelemben sz*rnak a fejemre, mert “problémás” gyerek vagyok) és hivatalosan is én lettem a buta meg az idióta mindenhol, miközben humán tantárgyakból én vagyok az egyik legjobb az évfolyamon, és a rajzaimból kiállítást is csináltak. Úgy érzem van bennem lehetőség, hogy ne egy utcaszéli hajléktalan legyek (még ha azt is gondolják rólam, hogy erre vagyok csak képes..) de ha reális szemlélettel akarom nézni ezt a helyzetet, nem fogok átmenni.

2022. jún. 8. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hányadik osztályról van szó? A matekkal kapcsolatban mit gondolsz, mi a probléma? Abszolúte egy betűt sem értesz belőle, vagy csak túl gyors a tempó, esetleg nem foglalkoztál vele eleget? Hogy megy a többi számolásos tárgy, pl. fizika, kémia?
2022. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kellene tudni, hogy hányadik osztály, milyen témaköröket vettetek, amik nem mentek, úgy lehetne tanácsot adni.

Sajnos magántanár nélkül nem fog menni a pótvizsgára való felkészülés. Az általad említett 5 óra egyébként lószarra sem elég. Főként arra kell ráfeküdnöd, hogy hogyan tudsz önállóan feladatot megoldani, mert ha a tanár elmagyarázza, az még önmagában kevés, magadtól kell tudnod felépíteni a megoldást.

2022. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok, magával a számolással nincs (nagyobb) gond, de ha valami “oktató” jellegű videót nézek az anyagról akkor is legalább 3x visszatekerem egy adott ponthoz, egyszerűen még 5 percen keresztül sem tudom magamat lekötni vele, hiába ülök le és zárom ki a külvilágot. Nyilván nem is az erősségem, ez is közrejátszik. Kémiából is nehezen tudok tanulni, még ha ebbe a számolásos részét nem is vesszük bele. A fizika szerintem jól megy, bár a tanárunk elég jól magyaráz.
2022. jún. 8. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a számolássan nincs baj, akkor nagy valószínűséggel nem vagy diszkalkuliás (biztosat természetesen csak szakember tud mondani). Inkább figyelemzavarnak tűnik, ahogy leírod, ami a mateknál több nehézséget okoz, mint olyan tárgyaknál, ahol inkább információt kell passzívan visszaadni (pl. törinél nem akkora baj, ha szakaszos a figyelmed, mert visszatérhetsz az anyagrészre, míg a matek anyag szorosan épül a korábbi részekre, és ha valamit kihagytál, meg vagy lőve).

Ha szorongásaid vannak, az okozhat figyelemzavart. Azt javaslom, keress egy JÓ magántanárt (rendszeresen kell járni és ugyanahhoz), mellé nem ártana relaxációs technikákat megtanulni. A későbbi életedben sem árt, ha megtanulod egészségesen kezelni a stresszt.

2022. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"mióta ebbe a suliba kerültem (gimnázium) szinte mindig csak sz*r jegyeket kaptam matekból"

Túl erős suli, keress másikat!


"a kettest is csak puskázással tudtam összekaparni"

A puskázással csak leépíted az önértékelésedet, amitől még stresszesebb lesz az egész életed. De az egész: hosszú évek, évtizedek múlva is szükség lesz majd az önbecsülésedre, ezért nem szabad tönkretenni, ezért nem szabad puskázni, nem pedig azért, mert akkor egyest kapsz.


"5 óra magántanár után is egyest kaptam"

Magántanárhoz nem néhány órán át kell járni, ha nagyon nem megy egy tantárgy, hanem egész évben folyamatosan, hogy ne juss eddig. Most már ez van, vége az évnek. Majd jövőre már szeptembertől kezdve járj folyamatosan!


"Felmerült már, hogy diszkalkuliás vagyok, vagy adhd-s de ha ez kiderül tuti eltanácsolnak"

Nem, attól még nem fognak eltanácsolni, hanem könnyítéseket fognak adni (pl. időhosszabbítást a számonkéréseknél), így csökken a stressz, és várhatóan javulni fognak az eredményeid - de ha nem nagyon, akkor is leszállnak rólad, mert tudni fogják, hogy nem az a gond, hogy lusta vagy meg ilyenek, hanem valami részképességzavar, amiről nem tehetsz.


"ez egy “elit” iskola"

Tényleg gondold meg az iskolaváltást!


"és egyik ismerősömet is pont emiatt rakták ki ugyaninnen"

Nem lehet abba belelátni, hogy pontosan miért raknak ki valakit. Mindegy.


"Beadtam már a szakértői véleményt, de azóta sem láttam viszont"

Nem "beadni" kell, hanem írni a szülőknek egy kérelmet az igazgatóhoz, hogy adja meg a szakértői kérelemben javasolt könnyítéseket (időhosszabbítás, stb.), és ehhez a kérelemhez kell csatolni, aztán a kettőt együtt beadni, és rákérdezni, hogy mikor várhatsz választ, aztán ha addig nem történik semmi, akkor a nyakukra járni, hogy mi van már (de persze udvariasan... :) ).

2022. jún. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Amikor 10es voltam, én is buktam matekból. Tény, hogy nagyon rosszul ment, de a tanár is utált (úgy általában nem szerette a fiú diákokat), magyarázni egyáltalán nem tudott.

Végig jártam magántanárhoz, de csak 3. matektanár tudta csak megértetni a matekot, és átment estire, ahol különösebb gondom már volt, pedig jó nevű iskola esti tagozatára mentem, és voltak elvárások.


Ha újrakezdhetném, vagy rögtön félévkor átmennék másik suliba, vagy diszkalkulia vizsgálatot kérnék.

Ezzel nem azt akartam tanácsolni, h menj estire, de érdemes lenne sulit váltani, én biztos nem szenvednék ott a helyedben.

2022. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta? Készülsz a pótvizsgára?
2022. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!