Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel könnyebb az Igazságü...

Mennyivel könnyebb az Igazságügyi igazgatási szak a jogász képzésnél? Mennyi energiát kell belefektetni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Inkább azt kérdezném meg, hogy mit tudsz kezdeni vele? Mert én semmit....Nem keresnek sehova igügyös diplomást. Am az igazságügyre 3 évet kell ráhúzni, hogy jogász legyél, ami alapvetően 5 éves képzés, így aztán logika alapján majdnem fele olyan nehéz, mint a jog. De a jogra utána még jönnek a szakvizsgák, ha már igazán csinálni akarod, az sem mindegy.
2022. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal. Ellenben értéktelen is az a szak sajnos.
2022. jún. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit másképp közelíteném meg a témát. Majd a sok okos biztos lepontoz érte, azért kíváncsi lennék kinek milyen élettapasztalata van, és hány éves, milyen információkra alapozva írja azt, hogy ez meg az a szak semmit nem ér.


Általaban minél kevésbé tapasztalt valaki a valós életben, annál inkább hajlamos "hivatalos" statisztikai adatokra, meg mindenféle oldalakról olvasott kommentek alapján azt mondani, hogy ez meg az haszontalan, mivel a számok alapján ő azt látta, hogy ezzel ilyen esélyekkel tudnak elhelyezkedni stb.


Én meg akkor mondok nektek olyanokat, hogy nálunk pl. a ruhatáros kategóriájú bölcsész többet keres, mint a jogász, csak mert jól benyalt a vezetőségnek, és mert "megbízható" politikailag is. Nyilván ez a másik véglet, csak azért írom, hogy se a kérdező, se más, akinek esetleg még kevés élettapasztalata van, ne lepődjön meg, ha azzal szembesül majd az egyetemről kikerülve egy "állítólag" piacképes diplomával a kezében, hogy lesznek olyan emberek a munkahelyén, akik mindenre alkalmatlan senkik, mégis előrébb járnak, és jobban keresnek a piacképtelen diplomájukkal. Ez volt a zárójeles rész.


Ami a konkrét szakot illeti: óriási hiba, és megint csak a tapasztalat hiányára vezethető vissza az, hogy valamire úgy tekintünk, hogy közvetlenül egy adott szakkal milyen munkakör tölthető be, nem tudnak sokan másképp elvonatkoztatni. Én úgy közelítném, hogy ha elvégzel egy ilyen szakot, lehet, hogy nem fogsz vele beülni egy osztályvezetői székbe egy hivatalnál, viszont ad egy olyan jogi alapot, amit egy másik végzettség mellett hasznosan fogsz tudni kamatoztatni, vagy ha nem is dolgozni akarsz ezen a területen, akkor sem leszel satu a joghoz, mivel tanulsz polgári jogot, pont annyira, hogy egy szerződésben észre tudd venni, ha át akarnak cseszni, tanulsz büntetőjogot, pont annyira, amennyire kell, hogy tisztában legyél vele mi számít bűncselekménynek, és mire mennyi büntetés jár, hogy tudod megkülönböztetni és kategorizálni őket. Ezen kivűl tisztában leszel az államszervezettel, a közigazgatás alapjaival, nem fogsz bambáskodni, ha ügyet akarsz intézni valahol, tanulsz kis alkotmányjogot is stb. Ez egy olyan alap tudás, ami egyébként hivatali munkakörökbe tökéletes, bírósági ügyintézőnek is, van is ismerősöm ezzel a végzettséggel ilyen munkakörben. Itt most senki ne jöjjön a fizetésekkel, mert elsősorban nem erről beszélek, hanem arról, hogy aki nem akar jogàsznak menni, mert 5 év szívást nem szeretne egyetemen (egyébként sem sokkal jobbak a lehetőségek, mint amennyivel nehezebb elvégezni), annak egy stabil jogi alaphoz ez a végzettség bőven jó, főleg, ha van mellette esetleg egy gazdasági diploma is. Aztán eldönti, hogy akar-e jogász lenni, ha szeretne, akkor beszámítják a jogi tárgyakat és már nem 5 év lesz neki a jogász a legtöbb egyetemen.

2022. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Erősen gondolkodom utána a kriminológia mesterszakon, de azt már csak levelezőn végezném el...

2022. jún. 12. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
#3 Én jogi területen dolgozom...Jogász nem szeretnék lenni, az nem az én pályám, de mégis érdekel valamennyire a téma. Ezen a munkahelyen volt lehetőség arra, hogy ha elvégzem az igazságügyöt, fentebb léphetek mind anyagiakban, mind szakmailag. Elvégeztem, de aztán többen így gondolták itt és elkezdték aránylag sokan megcsinálni ezt a szakot, így a munkáltatóm úgy döntött, hogy mivel ennyi embernek nem tud sem szakmai előrelépést, sem anyagi előrelépést biztosítani, így húz egy határt, hogy onnantól nem ismeri el ezt a szakot, mint szakmai tanulmányt. Máshova pedig nem kellek ilyen végzettséggel. Szóval....
2022. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!