Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE jogász szak mennyire...

ELTE jogász szak mennyire nehéz, vagy magolós? Úgy értve, ha nem a vizsgaidőszakra van hagyva minden anyag, hanem fokozatos tanulás mellett mennyi szabadidő marad mellette? Munka, okj mennyire vihető párhuzamosan?

Figyelt kérdés
szívesen fogadok bármilyen részletes véleménykifejtést, pozitívumot, negatívumot egyaránt, tanácsokat, bármit, sőt aki nem bánja privátban is írnék

2022. jún. 13. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-t nem tudom csak PPKE-t, és nem derült ki az sem, hogy nappalis vagy levelezős.


Szabadidő úgy csökken, ahogy végefelé tartasz a képzésnek. Az elején az megriaszt hogy sok a vizsgaanyag (ha első egyetemed), utána belejön az ember, de az csak a beetető.. 😃 első 2-2.5 èv szerintem relatív "könnyű", ahhoz mérve ami utána jön.

A záróvizsgák rengeteg lemondást követelnek, ott nincs olyan, hogy szabadidő.

2022. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nappali érdekel inkább, szerintem ezt a szakot még nehezebb levelezőn végezni

könnyebb valamennyivel, ha napi szinten bent vagy órákon, nem? vagy te milyen munkarenden vagy?

2022. jún. 13. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Egy ismerősöm tanult jogot az ELTE-n, pár éve végzett.

Szabadideje volt, a diplomája pedig elég sokat ér, mivel az ország legjobb egyeteme színvonal terén.

2022. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Most végeztem idén, így frissek az élmények.

Szerintem nehéz szak, de főleg az unfair oktatók/tanszékek miatt. A tananyag persze több, mint egy "átlag" képzésen, cserébe a szorgalmi időszakok lazábbak voltak nálunk. Meg lehet csinálni, de valószínű, hogy a végére el fog menni a kedved az egésztől sajnos, ennek az oka pedig az, hogy harmad- és negyedévre brutális tárgyak jönnek, sokszor szigorlati formában, amik lemondásokkal járnak az ember életében.


Én az ötödév első szemeszterében dolgoztam az egyetem mellett, szerintem az első-, illetve másodévben ez szintén kivitelezhető, csak éppen nem könnyű olyan munkahelyet találni, ahol jogi munkát végzel, tekintve hogy tárgyi tudásod még nem nagyon van.


Ha gondolod írj nyugodtan.

2022. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!