Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A szorgalmasabb egyetemistákna...

A szorgalmasabb egyetemistáknak mennyi szabadidejük van vizsgaidőszakban? Külföldön is ebben az időszakban van vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban azokra, akik turizmus-vendéglátás szakra járnak, de mindenki tapasztalata érdekel!

2019. jan. 4. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hogy külföldön is ebben az időszakban van-e a vizsgaidőszak? Nekem például nem, de egyetemtől eltérhet. (Anglia)


Nekünk 1 szemeszter 15 hétből áll, és ha tegyük fel beadandókból, illetve nálunk szakmai gyakorlatból áll az adott tárgy (pl programozás), akkor általában megkapjuk a vizsga anyagot a 6. vagy a 7. héten, és a 15. hét végéig kell azt teljesíteni. (+-1-2 hét)

Ugyanúgy bejársz órákra, de mellette elkezdheted a vizsgádat. Én például a 7. héten elkezdtem írni az applikációm (java) a 7. héten, és mellette ugyanúgy jártunk be órákra. Ilyenkor már általában a komplikáltabb dolgokat tanuljuk, amik inkább már csak extrák extra pontokért, mármint ha tudod hasznosítani az akkor kapott anyagot a vizsgádban is. Kb a 13. hétig van oktatás, és olyankor vagy bent ülsz előadáson és a beadandókon dolgozol, vagy otthon csinálod ugyanezt. Ilyenkor az előadó is kéznél van ha bemész, úgyhogy 1-2 dologban még segíteni is tud akár.


Az első szemeszter Szeptember 18-án kezdődik, és Dec 20-ig tart, de például a legtöbb tárgyamhoz dec 14 volt a határidő. Amint beadod a dolgozatot akár a 10. héten, akkor nem kell bejárj, nem várhatja el tőled az előadó.


A vizsgaanyag amit kézhez kapunk moodle-on, az úgy néz ki, hogy határidők és a feladatok vannak felsorolva ott, illetve a főbb szempontok amik kellenek a 40%-os eredményhez.

(Ha ezalatt van, akkor megbuktál, évvégén még van egy esélyed.)

Viszont nem szájbarágós, elég nagy szabad kezet kapsz.


A második szemeszter Január 21-én kezdődik, és május utolsó hetéig tart azt hiszem. Feltételezem az utolsó hét környékén lesznek a vizsgák az olyan tárgyakhoz is, ami nem beadandóból vagy laborból áll, mint például a matek.


Igen, csodás tanulásmentes 5 hetes téli szünetem volt ha kérdeznéd esetleg :)


Bár érzek némi sajnálatot azok iránt akiknek most január első heteiben vannak a vizsgáik. Elég rossz lehet vizsgaidőszak alatt ünnepelni a karit és a szilvesztert.

2019. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!