Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet hosszú ideig nem...

Hogyan lehet hosszú ideig nem iskolába menni?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa kérdés, főleg hogy még csak nyár eleje van, de bennem olyan szintű szorongás van hogy nem tudok másra gondolni. Pszichológus nem megoldás, szüleim soha nem engednék meg, ugyanis utalást már tettem róla nekik. Ezért gondolkodtam azon hogy valahogy nem menni suliba az elején ameddig össze tudom szedni magam, mert nyár végén biztos hogy nem fog sikerülni.
2022. jún. 20. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nervenpflege nekem sokat segített amikor egy ideig szorongással küzdöttem. Ha abból vennél be reggelente, akkor minden rendbe lesz. Gyógynövény alapú készítmény egyébként, nem lesz tőle bajod.


Egyébként mi az, ami szorongást vált ki belőled? Osztálytársak, jegyek, félsz a rosszulléttől?

2022. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az osztálytársak szerintem, csak sajnos nem tudnak másik suliba átvenni, mert tele vannak az osztályok. Egyébként nagyon köszönöm a válaszod, majd utánanézek a készítménynek! :)
2022. jún. 20. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Esetleg ha tényleg nem sikerül eljutni szakemberhez (bár az lenne itt a legjobb), olvasgathatsz önfejlesztő, pszichológiai könyveket is. Noha nem oldják meg helyetted a problémákat, viszont segítenek máshogy látni a dolgokat. Én Almási Kitti könyveit olvastam, illetve Mark Manson könyvét (A leszrás művészete, vagy valami ilyesmi a magyar címe). Valamint meditáció, esetleg naplóvezetés, ahol leírod a gondolataidat, relaxációs gyakorlatok. Nem mindig jó a legkönnyebb, menekülős opciót választani.(tapasztalat, én is jártam szorongással pszichológushoz) Félelmeinket csak úgy győzhetjük le, ha szembeszállunk velük. Nem feltétlenül kell rögtön a mélyvízbe ugrani, elég ha apró lépésenként.


Bántanak az osztálytársaid? Ha igen, fizikálisan is, vagy csak verbálisan? Az se rossz megoldás ilyenkor, ha szólsz a tanárnak (ha van kedvenc tanárod, aki viszonozza a szereteted, akkor neki), hogy csináljon valamit.

Sajnos az életben mindenhol felbukkanak a rosszakaró, negatív kisugárzású emberek, ezekhez hozzá kell szokni... (Ezért sem mondom a "ne aggódj, pár év és ballagsz" szöveget). Kitartást, ha szeretnél beszélni, akkor írj nyugodtan privátban. :)

2022. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Kék Vonalon kvázi ingyen kapsz pszichológust. Én mindennapi problémákkal kapcsolatban keresem őket, sokat segítenek. Teljesen anonim.


A 116-111 zöldszámon a nap 24 órájában telefonálhatsz velük.

Minden nap 14-21 óra között chaten is keresheted őket az interaktiv.kek-vonal.hu-n. Itt jellemzően kevés a segítő, több órás lehet a várakozás, akár ha csak 2-3 ember is van előtted.

Szintén a fenti linken írhatsz nekik emailt. Az előző válaszoló javaslatával, hogy öntsd papírra a gondolataid, teljesen egyetértek. Ezt tedd meg és küldd el nekik. Szakember válaszol és segít túllendülni a problémán :))


Mindez nem kerül pénzbe. És teljesen anonim. Az internetes előzmények könnyen törölhetők, a telefonhívások szintén. Utóbbi a szolgáltatótól lekérhető híváslistán sem jelenik meg.


Szurkolunk, hogy kilendülj ebből a helyzetből! Menni fog, nem vagy egyedül!

2022. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2022. jún. 21. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!