Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagytam az egyetemet, mert...

Otthagytam az egyetemet, mert nem bírtam. Furdal viszont a lelkiismeret. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt hittem,majd jobb lesz ha dolgozok,de nem lett jobb...amikor suliba jártam,a pénzkeresőket irigyeltem,most meg az egyetemistákat...mindig az kell ami nincs...nem vagyok normális?
2008. dec. 19. 22:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
96%
Teljesen normális vagy, csak úgy tűnik, még nem teljesen tudod, mit akarsz. Lehet, hogy jobb lesz egy év lazaság, de arra vigyázz, hogy ne okold magad fölöslegesen a döntéseidért, mert könnyen rámehetsz idegileg. Semmit sem veszítesz, ha most kihagysz egy évet.
2008. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért hagytad ott az egyetemet? Nem tetszett, amit tanultál, nem ment, más érdekelt, vagy csak dolgozni akartál?
2008. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Érdekelt a suli,csak nagyon nehéz volt...:( állandóan stresszeltek a tanárok a szóbeli meg írásbeli számonkérésekkel...nem volt egy nyugodt pár napom sem,folyton nyomasztott hogy megint tanulni kell...minden nappali egyetem ilyen?
2008. dec. 19. 23:04
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem mind ilyen, én egy főiskolát tudok, ahol a nappali képzés hasonlít a levelezősre, én ott csinálom a diplomám, nem érdekel, mit mondanak a suliról, nekem ez volt emiatt is a legjobb, hogy kötetlenebb a rendszer, mint máshol.

Mit tanultál, mit tanulnál?

2008. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
eddig azért irigyeltem az egyetemistákat mert hogy milyen jó nekik,biluznak meg ismerkednek egymással,szines életük van stb.Hát én ezt nem tapasztaltam,mivel még bulizni se volt időm az állndó tanulásban!! Viszont most hogy dolgozom,úgy érzem,még kevesebb lehetőségem van pl.embereket megismerni,igaz,nem stresszelek de boldog sem vagyok...hagytam elúszni az álmom...:((( nem vok normális
2008. dec. 19. 23:07
 6/16 A kérdező kommentje:
Dietetikus szeretnék lenni egyébként a kérdésedre válaszolva. Nagyon vágytam rá,csak nem gondoltam hogy ilyen áron lehet csak...tudok tanulni,meg jó eszem is van,de ez kicsit durva amit kérnek...megijedtem...
2008. dec. 19. 23:13
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
És most mit dolgozol? Gyógynövényes üzletben lenne neked érdemes dolgozni, és szerintem nem késtél le semmit. Ha egészségügyi egyetem volt, hát az kemény, de nem véletlenül.
2008. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát most recepciósként dolgozom...arra gondoltam hogy dolgozok egy kicsit,aztán legfeljebb levelezőn befejezem...ott talán nem ilyen nehéz...nem tudom mit tegyek :(
2008. dec. 19. 23:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont most hagytam ott levelezőn a jogot. Állandóan tanulnom kellett, sokszor már nappalisnak éreztem magam és nem jött a várva várt eredmény, pedig nekem is jó eszem van. A vizsgák 80%án 2-3 nap tanulással mentem át, a maradék 20%al volt gondom.

Kiköltöztem Angliába, ott most jól érzem magam, de nagyon lelkiismeret furdalásom van, sosem hagytam félbe semmit.

Változtass az életeden, hogy minden benne legyen amit szeretsz, tudom, hogy nehéz, de megéri.

2008. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Epp azt akartam irni neked, hogy menjel ki kulfoldre egy kicsit dolgozni, es ismerkedni is tudsz, penzt keresni, nyelvet tanulni. Lehet hogy a kozepiskola utan most mindjart az egyetem egy kicsit sok mar.

Latom a masik valaszado is kulfolre ment, en is Angliaban elek, szerintem o sem fog mar visszamenni Magyarorszagra. Mert kulfold utan eleg nehez mar visszakoltozni, plane ha bejon a szamitasod.

De ittkint is lehet tanulni, probald meg. Ne gondolj arra, hogy nem vagy normalis, meg ilyenek. Az is tok jo, hogy mar munkad is van otthon, azert ez sem olyan egyszeru.

Probalj esetleg meg egy foiskolat, vagy jelentkezz levelezore, vagy gyere ki kulfoldre!

2008. dec. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!