Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagytam az egyetemet, mert...

Otthagytam az egyetemet, mert nem bírtam. Furdal viszont a lelkiismeret. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt hittem,majd jobb lesz ha dolgozok,de nem lett jobb...amikor suliba jártam,a pénzkeresőket irigyeltem,most meg az egyetemistákat...mindig az kell ami nincs...nem vagyok normális?
2008. dec. 19. 22:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért mentél egyetemre, hogy bulizz akkor semmi értelme nem volt! Az élet nem ebből áll! Ha bírtad, miért hagytad ott? Ha nem tetszett akkor megértelek. Keress olyan iskolát ami érdekel és ha elvégzed akkor meg is tudj élni belőle! Nem feltétlenül szükséges egyetemre járni. Tanulhatsz máshol is mást, de csak olyant válassz ami érdekel is és a jövőben meg is tudsz élni belőle! Nem csak "sztárdiplomások" léteznek, vannak "sztár" szakmunkások is. Nem az a szégyen ha nincs diplomád, hanem az ha nem tudsz megélni abból amit tudsz!
2008. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

esti, vagy levelezot ajanlom. ott kevesebbszer kell bejarni, tudsz mellette melozni..


en is abbahagytam a nappalit, es levelezon szereztem diplomat. nem mondom, hogy eletem legjobb dontese volt, hogy abbahagytam a nappalit, de a levelezőt nem bantam meg

2008. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Uhh, én is a dietetikus szakot jelöltem most meg:(


Igazából nem tudom mit tanácsoljak, de annyit mindenképp, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt. Ha akkor így láttad jobbnak, akkor biztos a lehető legjobbat cselekedted. Fogd fel így. Ha nem adtad volna fel, akkor meg szenvednél, hogy meddig kell még ezt is csinálnod, vagy netán azon rágódnál, hogy mikor lépj ki. Így legalább már minél hamarabb kereshetsz vmi új dolgot, amit szívesen fogsz csinálni.

2011. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szeretted vagy nem akartad annyira ezt a szakot. Egy évig éld az életed, dolgozz, próbálj ki különféle hobbikat, fedezd fel, hogy téged pontosan mi érdekel. Ha megvan akkor jelentkezz arra a szakra és meg fogod látni, hogy könnyebben fog menni a tanulás. Valójában amit szeretsz azt hamar felfogod és nem kell napokat kínlódni vele. Persze mindenhol vannak töltelék tantárgyak de azokon át lehet rágni magad.

Én annyira szerettem ahová jártam, hogy a félévek előtt amikor megtudtam az órarendet már izgatottan vártam, hogy vajon mit is fogunk tanulni a különböző tantárgyakon. Sőt még néha az interneten átnéztem, hogy miről is szólnak majd az előadások. Sokszor már a negyedévesek tantárgyán álmodoztam, hogy milyen izgalmas lesz majd.

Persze nem sokan voltunk akik így várták, de sokan tényleg csak szenvedtek. Neked legalább volt eszed és otthagytad idejében. Nagy része az évfolyamtársaimnak harmadéven még elsőéves vizsgájuk is volt elmaradva, de eszükben sem volt otthagyni. Persze utolsó éven nekifogtak gondolkodni, amikor már négy évet lefizettek.

2011. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hányadéven hagytad ott?
2016. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
másodév elején
2016. júl. 29. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!