Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi bukásos történet?

Érettségi bukásos történet?

Figyelt kérdés
Van valakinek? Ki bukott meg érettségin és miért? Hány pont hiányzott hogy átmenjen? Mi(k)ből bukott, hogyan dolgozta fel lelkileg? Otthon hogyan fogadták dolgot? A tanár mit reagált rá? Ment az adott tárgy(ak)ból szóbelizni/pótérettségizni? Azóta meg lett érettségi? És ha igen hányasra javított? Melyik évben volt az érettségi?

2022. jún. 25. 19:11
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve került hozzám egy srác, akiről menet közben derült ki, hogy 6-szor ment neki a matek érettséginek, és még a 12%-ot sem tudta összeszedni. Következő alkalomra velem kb. 3 hónap alatt fel tudott annyira készülni, hogy 28 pontos lett a matekja.
2022. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
6-szor? Azért gondolom kellett fizetni is. Nem semmi hogy valakinek még marad lelki ereje ezek után is, nem mindennapi eset lehet. Gratulálok a sikerhez!
2022. jún. 25. 19:25
 3/53 anonim ***** válasza:
96%
1, Ő miért nem lett kivizsgálva diszkalkuliára? ://
2022. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

#3, nem azzal volt a gond, mert egyáltalán nem volt hülyegyerek.

Ahogy mesélte, amikor először érettségizett az osztálytársaival, akkor a 12 fős osztályból 6-an élből megbuktak matekból, a másik 6 is csak szóbelivel tudott átmenni (akkori nevén szakközépiskolába jártak, 3+2 éves képzésre). A fő gond az volt, hogy félévente-évente másik matektanáruk volt, és egyik rosszabb volt, mint a másik.

Annyira azért csak nem lehetett hülye, hogyha 3 hónap intenzív tanulással (szinte a 0-ról kezdve) velem fel tudott készülni eg kettesre... Bár én jobbat vártam tőle, mert elég jól eltaláltuk az az évi feladatokat, olyan 40 pontra legalább számítottam, de a 28 pont is tökéletes volt neki.

2022. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
#4: Így is elég szomorú a történet, mármint ami a te színrelépésed előtti időszakot illeti. Neked és neki gratulálok, egyébként pedig... mindegy...
2022. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
100%

Igen idén matekból szintén, de csak matekból. Pedig megvolt a 14 pont a szóbelihez, de ott áááh esélyem se volt...

#1-es hozzászóló az szomorú de szép történet, remélem az őszi érettségi meglesz és a szóbeli részt is megoldom valahogy.


# kérdező: "Otthon mit szóltak hozzá ?" Tudták otthon, hogy hülye vagyok a reál tárgyakhoz. A (volt) matek tanáromról no comment, 4 év alatt szivatta az egész osztályt (nem mondok iskolát). Csoda, hogy csak 10.-ben vágott meg mindkét félévben, de átmentem évvégén.

Megvan a nyári program :(

2022. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os.

Sajnálom hogy nem sikerült, ez ne vegye el a kedved. Ősszel meg lesz a második esély. Erre úgy tekints, hogy tiszta lappal újrakezdheted.

Kívánok neked sikeres eredményt!

2022. jún. 25. 22:01
 8/53 anonim ***** válasza:
95%

Hála istennek, hogy volt egy jó tanárom aki 11-ben az egyik matek óra után félre hívott és azt mondta menjek el egy diszkalkulia vizsgálatra.


El is mentem és beigazolódott a gyanú, azelőtt végig szenvedtem a matekkal és csak azért nem buktam meg mert volt annyi elmélet benne, hogy azokkal a kettest éppen összekaparjam.


Érettségi feladatsorokat mikor csinàltuk 11-ben, 2 pontosra tudtam max megírni.

2022. jún. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
63%
12 pontot IQ-ból el lehet érni. Mi a francia csinált 4 évig? Az ilyenekre kár az ingyenes oktatás.
2022. júl. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
90%
Egyik matektanár ismerősöm mesélte, hogy 13 ponttal ment szóbelizni hozzá az érettségiző. Majdnem mindenkit sikerült megmentenie teljes jószivvel, de az egyik srác nem tudta, hogy mennyi -5+4, ez már neki is sok volt és megbuktatta. Mennyit is ér egy érettségi?
2022. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!