Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi bukásos történet?

Érettségi bukásos történet?

Figyelt kérdés
Van valakinek? Ki bukott meg érettségin és miért? Hány pont hiányzott hogy átmenjen? Mi(k)ből bukott, hogyan dolgozta fel lelkileg? Otthon hogyan fogadták dolgot? A tanár mit reagált rá? Ment az adott tárgy(ak)ból szóbelizni/pótérettségizni? Azóta meg lett érettségi? És ha igen hányasra javított? Melyik évben volt az érettségi?

2022. jún. 25. 19:11
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
66%
Aki manapság bukik érettségin, azaz 20% tudása nincs, egy retardált, akire kár volt 4 évig költeni az adót.
2023. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim válasza:
92%

Kell "tehetség" az érettségi bukáshoz!

Habár a magyarországi ""oktatási rendszerből"" kiindulva nem is olyan meglepő dolog, hogy megy a hülyítés az iskolákban.

"Mennyit is ér egy érettségi ?"

2023. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
68%

"Mennyit is ér egy érettségi ?"

Amíg annak alapján lehet bekerülni egyetemre, addig azért valamennyit csak ér...

2023. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Én magángimiben tanítottam 4 évig. Elég drága volt a tandíj, szóval aki kifizette, felvettük. Elég sok olyan diák volt, aki nem volt odavaló, de azért igyekezünk segíteni nekik. Az érettségi 90 %-ban a tanáron múlik, a szóbelin gyakorlatilag ha akarja, átenged, ha nem akarja, nem enged át.

Volt egy fiú, nagyon aranyos volt egyébként, nem zavarta a tanítást, udvarias volt velünk. Viszont én biztos vagyok benne, hogy nem volt egészen százas szegényke. Minden évben pótvizsgázott. Az osztályfőnök minden tanárhoz ment sírni, hogy hát szegény Gáborka, olyan aranyos, ne buktassátok már meg.

12.-ben viszont vagy 4 tantárgyból állt bukásra, és én is azt gondoltam, hogy nem égetem vele magam az érettségin. Végülis meg is beszélte a tanári kar, hogy megbuktatjuk év végén, pótvizsgán átengedjük, és majd októberben a pótérettségin átmegy. (Ez még a régebbi rendszerben volt, amikor októberben nem csináltak előrehozott érettségiket a gyerekek, hanem tényleg csak a bukottak mentek, ezért elég könnyű volt. A városban egy helyen tartottak, és a tanárok ott már mindenre fel voltak készülve, és általában kettessel átengedték a diákokat.)

Utólag hallottam, hogy 3 tárgyból megvágták pótérettségin a srácot. Hát azért ez elég nagy blama volt a sulinak, utólag az osztályfőnök is elismerte, hogy őt nem kellett volna megmenteni. Úgy tudom, le sem érettségizett, szóval teljesen felesleges volt neki 4 évig az iskolapadot koptatni egy gimnáziumban.

jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

#34

Végre egy story, amiben a full alkalmatlan gyerek nem kap érettségit.

jan. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

"Az érettségi 90 %-ban a tanáron múlik"

Melyik tantárgyból? Mert ha mondjuk egy középszintű idegen nyelvi írásbelin végig csak tippel és pechje van, a fogalmazásai meg túl rövidek, vagy bele se kezd, akkor nem lehet neki mire pontot adni, és akkor a szóbelin már bármi történhet, bukik...

jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
61%

Minden tantárgyból a tanáron múlik. A szóbeli érettségin bent van a kérdező tanár meg még legalább egy tanár. Aki általában nem szakos. Egyébként sem szokás a kolléga értékelését megkérdőjelezni. Szóval ha a szaktanár azt mondja, hogy kettes, akkor kettes.

Emlékszem egy német feleletre, a lány ennyit mondott:

-ja, nein, nem tudom.

Kolléganő beírta neki a kettest. Én meg nem mondtam neki, hogy nem értek egyet vele, végülis tudok én németül?

Persze olyan diák nálunk is volt, hogy töriből bukott. Kihúzott egy tételt, közölte, hogy kér másikat, majd azt is visszaadta.

Pedig ezerszer elmondtuk a gyerekeknek, hogy tételt vissza nem adunk. Majd kihúzom én belőled a kettest. De ha bele sem kezd, akkor nem lehet nekik segíteni.

jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

"Minden tantárgyból a tanáron múlik."

Akkor mi a válasz a 36-os kérdésére?


"A szóbeli érettségin bent van a kérdező tanár meg még legalább egy tanár."

Annyi kevés lenne. Már ebből is látszik, hogy mennyire vagy képben...

jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Miért ne lennék képben? Évekig érettségiztettem.

A szóbeli vizsga elején bent van az egész vizsgabizottság. Úgy szokták összeállítani a vizsgarendet, hogy a jó tanulókat az elejére teszik. Angol tagozatosokat angolból az elejére teszik. Ott még mindenki figyel, mindenki friss, lehet villogni az érettségi elnöknek.

Aztán szépen mindenki elindul cigizni, enni, levegőzni.

Az érettségi elnök sokszor már a szóbeli vizsgáztatás alatt elvonul adminisztrálni.

A vizsgaszabályzat szerint legalább 2 tanárnak és legalább 2 diáknak bent kell lenni az érettségin. Ez persze nem jelenti azt, hogy ennél többen nem lehetnek, de pár óra elteltével azért elég gyakori, hogy csak 2 tanár van bent.

Szövegértés sem megy, látom. Mi a válasz a 36-os kérdésre? Leírtam mi a válasz. Minden tantárgyból a tanáron múlik.

Nyilván ha valaki ír egy 10 %-os írásbelit, akkor miről is beszélünk? Mondjuk akkor nem értem mit keres az érettségin, akkor már sokkal előbb el kellett volna hasalni. Akkor az is a tanáron múlott, hogy odaengedte a diákot ennyi tudással. Én nem engedtem érettségire azt, akiről nem voltam benne biztos, hogy a minimum szintet tudja hozni legalább.

jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

"Évekig érettségiztettem."

Én meg évtizedek óta érettségiztetek. Akkor most mi legyen?


"Úgy szokták összeállítani a vizsgarendet, hogy a jó tanulókat az elejére teszik."

Hát, ilyen luxust mi eddig még sose engedhettünk meg magunknak... Millió sokkal fontosabb szempont alapján készül a beosztás, de az pont nem szempont sose, hogy melyik diák mennyire jó.

Ha annyira akarja, figyelembe veheti ezt az iskola, nincs megtiltva, de mindenesetre egyáltalán nem általános jelenség.


"A vizsgaszabályzat szerint legalább 2 tanárnak és legalább 2 diáknak bent kell lenni az érettségin."

Ennek egyik fele sem igaz.

Legalább három tanárnak (pontosabban három vizsgabizottsági tagnak - tehát nem akármilyen három tanárnak!) kell bent lennie, a diákok közül meg senki sem kötelezhető rá, hogy ott maradjon, ha nem akar - csak van egy ilyen népszokás, hogy az utolsó előttit megkérik, hogy maradjon bent a teremben az utolsó felelet alatt is (hogy az utolsó vizsgázó ne érezze magát annyira egyedül, vagy ilyesmi szöveggel - de ha annyira jól megy a szövegértés, láthatod a vizsgaszabályzatban, hogy ez nem előírás).


"elég gyakori, hogy csak 2 tanár van bent"

Akkor elég gyakori nálatok a szabálytalan érettségiztetés...

Érettségizők, ilyesmire hivatkozva nyugodtan lehet fellebbezni, ha nem sikerült jól a szóbeli!


"Mi a válasz a 36-os kérdésre? Leírtam mi a válasz. Minden tantárgyból a tanáron múlik."

Felfogtam, hogy ezt írtad. Én meg ezzel kapcsolatban tettem fel egy további kérdést.


"Nyilván ha valaki ír egy 10 %-os írásbelit, akkor miről is beszélünk?"

Hát pont ezt kérdezem én is: hogy múlhatna már minden a tanáron, ha a diák csak mondjuk tíz százalékot tud összehozni írásban?

Nem, nem lehet mindenkit megbuktatni év végén arra hivatkozva, hogy a tanárnak van egy olyan megérzése, hogy nem fog tudni átmenni az érettségin: ha a tanév során kiosztott jegyei alapján kettes, akkor kettest kell adni neki. És egy - átlagos iskolai napokon - kettest produkáló diák bármikor bepánikolhat, és írhat egyest az érettségi napján.

jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!