Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá édesanyámat,...

Hogy vegyem rá édesanyámat, hogy megengedje, hogy Budapesten tanulhassak?

Figyelt kérdés

Nevelőapámmal illetve édesanyámmal élek. Nevelőapum támogat ebben az elképzelésemben (ő egyébként is sokkal engedékenyebb mint édesanyám, ez a gyerekkorából fakad) Félt, hogy eltévednék, illetve szerinte honvágyam lenne.

A testvéremnél tudnék lakni BP-n, így a lakhatás letudva, a kollégium miatt sem kellene aggódnia anyumnak (ez is egy aggálya volt)

Önálló vagyok, tudok főzni néhány alap ételt, jól tudok tájékozódni.

Szerintetek hogy vegyem rá, hogy elfogadja a döntésemet?


2022. júl. 12. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány eves vagy?
2022. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos kérdés: középiskoláról vagy egyetemről van szó?
2022. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mondd el neki hogy majd a tesod segit

Esetleg a tesodat kerd meg hogy o is beszeljen vele nyugtassa meg stb

+ mondd el neki hogy van gps eltevedni nem tudsz

2022. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Tartok tőle, hogy középiskolába szeretne Bp-en járni... És az is sanszos, hogy a tesója még nem tud erről a tervéről. :)
2022. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, középsuliba.

Viszont a testvérem tud róla, és szívesen segít, szóval nem talált.

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom vele megbeszélni! :)

2022. júl. 12. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Középiskoláért semmi értelme pestre menni. Egy komolyabb egyetem esetén igen, mint pl. amilyen a BME vagy az ELTE.
2022. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Feleeges kozepsokolaskent pestre menned. Ertem en, hogy nagyvaros, meg menő, de minden iskolaban csak az szamit te mennyit tanulsz, legyen az barhol.
2022. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem valami távoli faluban laksz, ahol egy gimi van, és az is egy nagy sz*r, akkor szerintem nem érdemes Budapestben gondolkodni, tök felesleges ennyi energiát beleölni egy gimnáziumba, miután ma már csak a jegyek és pontok számítanak az egyetemi felvételihez, nem az, hogy ki honnan jött. Azért arra is gondolj bele, hogy az emberek előítéletesek, mit gondolnának rólad meg a családodról, ha kiderülne, hogy nem is a szüleiddel laksz, hanem a testvérednél, csak úgy? Emellett, ha bármi baj van, ami miatt érted kellene menni, akkor anyukádnak vidékről kellene Pestre jönnie, vagy a testvéredet kellene riasztani, aki vagy éppen el tud menni érted, vagy nem. Például, engem csak spontán fejbetalált egy labda hátulról egy iskolai sporteseményen, elájultam, és mehettem a kórházba, tehát ilyen helyzet nem csak a rátermettségen múlik, baleset bármikor lehet, függetlenül az önállóságodtól. Utána napokig nem kelhettem ki az ágyból, nem nézhettem tévét, nem mobilozhattam, nem olvashattam, és anyukám hozott nekem minden kaját az ágyba. Testvérednek nincs rád tekintettel szabadsága, de a vizsgaidőszak kellős közepén sem hiányozna neki egy ilyesmi állapot. Persze, ne történjen ilyen, de bármikor történhet bármi, ami miatt segítségre lenne szükséged. Nem tudom mennyi lenne a napi ingázás, de nekem egy ingázós barátnőm volt, és kellően le is romlottak a jegyei, mert fárasztó volt ennyi utazás után még tanulnia is, így ezt a verziót sem ajánlom, hacsak nem vállalható a távolság. Emellett ne felejtsük el, hogy nyilván haza is akarnál látogatni. Akkor kell az útra pénz, kell budapesti diákbérletet is fizetni, de akkor kell legalább vonaljegy a szülővárosodba is, amikor hazamész. Ha itt el akarsz menni valahová, pl. mozi, valami étteremféle, akármi, itt azért minden drágább. Ha Budapesten akarsz magadnak főzni, kaját venni, akkor ezért is pluszba utalni kell a pénzt, holott otthon ehetnél a megfőzött kosztból. Hacsak nem kiver titeket a zseton, akkor ezzel indokolatlanul nagyobb teher lennél anyagilag is otthon. Diákmunkával sokat nem lehet keresni normál munkatempó mellett, emellett nekem egyik ismerősöm sem volt mellette jó tanuló, és amúgy 15 éves kortól csak szünidőben, 16 éves kortól szülői engedéllyel lehet csak diákmunkát vállalni. Ha meg most mennél gimibe, akkor még 15 sem biztos, hogy vagy, ha meg mégis, szünidei munkából nem fogod megkeresni az ellátásodat. Anyukád talán nem mondja, de pont ebben a korban szoktak elkezdeni lezülledni a diákok, nem tanulnak, rossz társaságba keverednek, és nem tudna felügyelni sem rád, a testvéreddel meg nyilván egy vakációval érne fel az együttlakás, nem fog ő anyukátok helyett felügyelni téged. És azt se feledjük el, hogy még fiatal, tapasztalatlan lány/fiú vagy, akit könnyen kiszúrnak a rossz alakok. Tudom, hogy nem erre a válaszra vártál, de ezekkel is mind számolni illik. Ha csak Budapest vonzana, akkor látogass el néha a testvéredhez hétvégenként, amúgy meg munkavállalásra, egyetemre pár év múlva már könnyedén van lehetőséged itt is.
2022. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!