Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne bántsam...

Mit tegyek, hogy ne bántsam meg édesanyámat?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy decemberben felmondtam a munkahelyemen, fél év után, azóta viszont nem sikerült újat találni. 23 éves vagyok, van egy diplomám. Szüleim segítenek anyagilag, az albérleti díjamat fizetik, amíg nem találok munkát. Én ezért hálás vagyok nekik, viszont édesanyám beleszól a munkakeresésembe. Van egy ismerőse a pénzügyi szektorban, hetek óta erőszakoskodik, hogy jelentkezzek oda ügyfélszolgálatosnak. Más irányú végzettségem van, és egyáltalán semmi érdeklődésem nincs a pénzügy iránt, nem véletlenül nem ilyen diplomám van.


Tudom, hogy édesanyám segíteni akar, de már félek vele beszélni, mert állandóan ez a téma, holott keresek és jelentkezek álláshirdetésekre, csak sajnos eddig nem jött össze.


Ti mit tennétek, jelentkeznétek az édesanyám által erőltetett munkára?



2022. jún. 19. 07:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de megértem őt is. Dolgoztál a diploma után max egy évet, aztán már büdös volt a munka. Fél éve megint az ő anyagi terhük vagy, és látszólag nem igazán akarsz dolgozni. Nekem pl pont most vált a 25 éves lányom, akkor mindig fel, mikor megvolt az új hely (és 5 éve itt volt, diákként kezdett anno).

Az ügyfélszolgálati munkához meg nem kell érteni a pénzügyhöz akkor sem, ha a cég ilyen jellegű. Nem is értem, hogy mit agyalsz, normális ember örül, hogy van munka, amiből megél, max keres közben jobbat.

2022. jún. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha annyira nem borzaszto a munka lenne, akkor igen. Aztan ha jon masik munka, akkor itt felmondanek. A munkakereses sajnos nem leanyalom, de ha fent kell tartanod magad, sajnos muszaj neha lejjebb adni az "igenyekbol". Ha meg dolgozol, plusz pont, hogy anyud se szolhat be, mivel mar nem tartanak el. :)
2022. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, amivel nem találsz munkát?
2022. jún. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Amíg ő fizet, joga van beleszólni. Nyilván neki is teher, hogy helyetted állja az albit, ha meg annyira kell pénz, akkor elmész oda, amit az anyukád mond, mellette meg ugynúgy keresel munkát, nem azon a helyen fogsz megöregedni.
2022. jún. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
De miért mondtál fel úgy, hogy nem volt másik? Decemberben, mikor amúgy is indul a holtszezon? Nem túl felelősségteljes ez így, ne haragudj. Persze hogy beleszól. Június van. Fél éve nem vagy képes munkát találni. Nyilván fogy a türelme. Igaza is van. Mit gondolsz, meddig lébecolhatsz így? Kicsit add lejjebb az igényeidet, vállald el ezt most, már bocs, de ha fél év alatt nem tudtál találni semmit, mi garantálja, hogy nem ugyanez lesz még akármeddig. Ha meg majd találsz olyat, ami a kényes ízlésednek megfelel, felmondasz. Az már megy neked.
2022. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen helyzetben vállald el, ami adódik, aztán ha lesz lehetőséged váltani, majd váltasz. Nem lenne pofám a szüleimmel fizettetni az albérletemet ennyi ideig. Még egy-két hét elmegy, de fél év?

Én sem tudok jelenleg a szakmámban dolgozni, kénytelen voltam gyárba menni, mert más nem adódott.

2022. jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
5, ráadásul most szabadulnak rá a piacra a frissen végzettek...
2022. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Finoman probalja jelezni hogy találj már valamit végre.
2022. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gyakorlatilag ők tartanak el, és bakker fél év alatt nem voltál képes munkát találni, teljesen érthető, amit anyud csinál. A helyedben el is fogadnám, munkába állnék ott, és közben keresnék mást is. A jelentkezéseidet nem befolyásolja, ha addig is dolgozol, nem gondolod?
2022. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen megértem a szüleidet. Fél év alatt nem találtál munkát és gyakorlatilag a szüleid tartanak el. Teljesen mindegy, hogy milyen munka de vállald el míg nem lesz jobb. Szerintem ennyi idősen ciki, ha egy diplomàs munkaképes embert a szülei tartanak el, mint egy életképtelen herét.
2022. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!