Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a kötelező és ajánlott...

Melyek a kötelező és ajánlott irodalmak a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Gépészmérnöki MSc képzésén az első féléves kurzusokhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felvettek a képzésre, korábban nem ezen az egyetemen tanultam. A félév kezdetéig szeretném átnézni a várható tananyagot, ezért kérem a segítségeteket.


Az első féléves tárgyak: mérnöki matematika, villamosságtan és méréselmélet, haladó műszaki gazdaságtan, mérnöki tervezés és fejlesztés, rugalmasságtan.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 23. 18:24
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Huh, hát a rugalmasságtan és a második féléves lengéstan kemény lesz.
2022. júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
39%
Nézd át Csizmadia Béla féle statika, szilárdságtan, mozgástan tárgyakat. Tanuld meg ráépülőként az internetről és könyvekből a rugalmasságot és a lengéstan (nem tudom a szeptemberi képzésen melyik lesz, elég csak azt megtanulni. Gödöllői könyvtárból vehetsz majd ki példatárt.) és én a helyedben Beke János Műszaki hőtan könyvét is megtanulnám. 70% bsc, maradék msc ha jól tudom. Ezekkel sokat segítesz magadnak hisz mégiscsak 1 hónap maradt kezdésig, amibe nem lehet mindent belesúlykolni. A többi tárggyal majd foglalkozhatsz szeptembertől (szerintem).
2022. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
39%
2-es válaszoló vagyok. Bocsánat, látom a tárgyaidat is tudod és fel is soroltad őket. Ha a rugalmasságtant és az előtanulmányait megtanulod a nyáron azzal nagyon sokat segítesz magadon. Mérnöki tervezés és fejlesztéshez nem tudom érdemes e a Gépelemek I,II tárgyakat átnézni. Ha van rá időd, megteheted.
2022. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. júl. 30. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!