Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépészmérnöki szakra milyen...

Gépészmérnöki szakra milyen erős laptop ajánlott?

Figyelt kérdés

Elég egy teljesen átlagos is, vagy azért nem árt egy combosabb laptop?

Mi az a hardver amire figyelni kell (pl. hogy dedikált nvidia vga), és mi az, ami annyira nem fontos?

Amúgy egy ilyet néztem ki

[link]

Ettől feljebb semmiképp sem mennék, inkább lefelé, ha lehet :)



2016. aug. 7. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Ez már bőven jó. A tervezőprogramokhoz nem árt egy dedikált VGA meg egy jobb proci (és általában erre a célra az intel-nVidia párost ajánlják), illetve legalább 4 GB RAM, de minden attól függ, hogy milyen bonyolult modellekkel és mekkora alkatrésszámmal dolgozol. Egyetemi szinten messze nem fogsz olyan komoly összeállításokkal dolgozni, hogy ezt a hardvert megakassza.

Az én laptopomban i5-4200U, GT840M, 4 GB RAM van, ez bőven elég volt egyetemi célokra, még a gyakorlati helyemen is használtam jóval komolyabb dolgokra, ott kezdtem érezni, hogy hosszú távon kevés lesz.

2016. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

mivel azon fogsz dolgozni (értsd, AutoCAD, Pro inventor, pro engineer, Catia, SOlid Works stb), 200e felettiben érdemes gondolkodni, amiben van SSD, dedikált vga, 8 gb ram, stb.


gtx 950m nem ártana neki, meg nincs benne SSD, amit viszont később be lehet építeni DVD olvasó helyére, ezzel érdemes számolnod, mindennel az is lesz vagy még 30 ezer kb.


[link]

ebben van SSD is, egyébként ugyan azt tudja. Nyilván Linux-szal adják, így első körben rakj rá egy windowst és kész. Tapasztalatból mondom, az 5400 rpm-es merevlemez 1-2 éven belül nagyon be fog lassulni, mikor 20 percet kell várni míg feláll a rendszer meg bekapcsol a tervező program, addig a tanár már leadta az órai anyag felét (ha beviszed órára pl), aztán jöhet egy váratlan leállás, puff annyi. notebookba ilyen célokra nagyon hasznos.

2016. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Maradok szerintem akkor ennél, és később még egy ssd-vel felturbózom. :)

2016. aug. 7. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!