Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szak jobbá kettő közül ?

Melyik szak jobbá kettő közül ?

Figyelt kérdés
Jövő tanévben leszek 12.-es és nézegetem a szakokat,kettő közül melyik alapszak éri meg jobban,már csak a fizetést és elhelyezkedést nézve is? A vidékfejlesztési agrármérnök és a vadgazda mérnök alapszak között gondolkozok,az előbbiről agrárközgaszdász vagy MBA mesterképzésre mennék tovább, az utóbbiról pedig mezőgazdasági biotechnológusnak. Mik a két szak pró és contrái?

2022. aug. 11. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Vidékfejlesztés. Abban van a jövő.
2022. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megmondom őszintén,hogy szerintem sajnos egyik sem. Mérnöki területen belül az ITs és villamos mérnök a top, ezek után a gépész, mechatro jármű mérnök még frankó, de az agrár, épìtő-épitèsz, élelmiszer, környezet, közlekedés mérnök szakmákat én jó messzire elkerülném. Sokan csodálkoznának, hogy iparàgtól függően mekkora különbség van a mérnöki bérekben. El lehet ám helyezkedni kezdőként 170 meg 400 ezerért is.
2022. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!