Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik az a diploma amivel...

Melyik az a diploma amivel jól lehet munkát találni, keresni külföldön?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 09:54
1 2
 1/14 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Bármelyik. De azért a nyelvtudás sem árt, ha nem mosogatni mész. :)
2022. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A külföld meglehetősen tág fogalom. Igencsak más a munkaerőpiaci-szerkezete Argentínának, Németországnak vagy Kazahsztánnak, és ha az aktuális állapotokat is nézzük, semmi garancia nincs arra, hogy 3-5-10 év múlva is ugyanez lesz a helyzet, ergo, hogy a végzettségedre akkor is ugyanakkora szükség és kereslet lesz, mint most.

Általánosságban el lehet mondani, hogy pénzügyi, IT, műszaki, egészségügyi és a legtöbb természettudományos végzettséggel jó pozíciókat lehet megpályázni, de önmagában egy papír nem garancia a sikerre. Egy orvosi diplomával is lehetsz iskolaorvos, vagy egy magánklinikában plasztikai sebész. Nagyságrendileg tízszeres fizetésbeli különbség van a kettő között. És minden más területről lehet ilyen példákat hozni. A papír nem fog helyetted sehol pénzt keresni.

2022. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 eddig biológiát tanultam de túl nehéz volt, szakot szeretnék váltani turizmus-vendéglátást néztem mert elég jó vagyok nyelvekből de mindenhol csak rosszat olvasok róla, hogy nem lehet elhelyezkedni, felesleges stb. Egészségügyi szervezőt is néztem, hogy mégis csak hasznosítsam a bioszos tudást. Nem szeretnék beteg emberekkel foglalkozni, de érdekel a természettudomány, egészségügy is. Ezek alapján kéne egy új szakot választanom
2022. szept. 8. 10:20
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

"Biológiát tanultam de túl nehéz volt" -> "érdekel a természettudomány, egészségügy"


Bocsi kérdező de én meggondolatlannak tartom ezt. Persze nehezek ezek a szakok de ha ez érdekel akkor nem megállni kell ha van valami nehézség hanem meg kell küzdeni vele.


Turisztikával nem mész sokra ez biztos, túl sok ember van aki hasonló dolgot tanul és nehéz elhelyezkedni vele.


Külföldön pedig alapból hátrányból indulsz

2022. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
orvosi
2022. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 "nem megállni kell ha van valami nehézség hanem meg kell küzdeni vele" ennél azért bonyolultabb volt a dolog, mentális betegségem lett ezért hagytam abba, nekem túl sok és nehéz szak volt, rengeteg vizsgával, évközi számonkérésekkel, idegeskedéssel, gyomorgörccsel stb. szinte minden nap tanulnom kellett 5-6 órát hétvégén 8-at akkor is ha a gyakorlatokkal csak este végeztünk, semmiképpen sem mennék vissza arra a szakra, inkább újrakezdeném máshol
2022. szept. 8. 10:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mathematik.
2022. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mérnök, orvos
2022. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Droid 8-as.

Mérnök? De nem a környezetmérnök.


Inkább gépész, villamos, mechatro.

2022. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: és honnan vettem volna a fő kérdés elolvasása után, hogy miről van szó...????
2022. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!