Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Hány éves...

Orvostanhallgatók! Hány éves a legidősebb csoporttársatok? Hanyad évesek vagytok?

Figyelt kérdés

2022. szept. 11. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

44 éves. Számomra egyébként nagyon tiszteletre méltó, amit csinál, ahogy csinálja.



Régóta orvos szeretett volna lenni, de nem váltott azonnal. Korábban szociológusnak tanult, lehúzott majdnem 20 évet abban a szakmában.


Egyszer mesélte, hogy ő 4 évig tett félre azért, hogy el tudja magát tartani a teljes képzés alatt (a tandíj nem terheli, mert az előző rendszerben tanult utoljára egyetemen, így megvan az összes államilag támogatott féléve). Alkalmi munkát végez néha a szak mellett, így teljesen önálló maradt anyagilag. Értelemszerűen nem támogatják a szülei, érdekes is lenne.


A képzés negyedik évét kezdtük most (áok).

2022. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
44 évesen valamikor 65 éves korában lesz szakorvos. Szerintem teljesen agyament ilyen korban orvosira menni... Nem tiszteletre méltó, hanem átgondolatlan.
2022. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is 44...Annyira én sem értem.
2022. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem miért probléma, hogy későn tanul orvosnak, ha bírja. Amilyen orvoshiány van, még bőven tud segíteni másokon. Nálunk egy budapesti kórházban egy 90 éves öreg orvos nyugdíj mellett jár vissza néha kezelni a régi betegeit, meg besegíteni, úgy, hogy amúgy már pénzt nem is tud adni érte a kórház, ingyen csinálja. Tekintve, hogy 65 év alatt úgysem mehet nyugdíjba, még bőven van ideje praktizálni, és ha szívvel-lélekkel teszi, akkor miért ne?
2022. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én első éves vagyok, és 30 éves a legidősebb szaktársam.
2022. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

#4 Engem nem zavar, de azt meg kell érteni, hogy erre karriert nem lehet építeni. Tegyük fel csúszás nélkül végez az egyetemmel, leteszi a szakvizsgákat, stb. Akkor 65-67 évesen kezd el praktizálni, amikor mások már gyakorlatilag nyudíjba mennek. Még 10 év, hogy tapasztalt orvos legyen, már ott tartunk, hogy 75 éves. És valószínűleg sosem lesz igazán jó orvos, mert 60 éves kor fölött azért már más a szervezet, nem olyan, mint fiatalon, nehezebb minden, fáradékonyabb, stb.


Én szimplán nem tudom azt megérteni, aki 65 éves koráig bevállalja, hogy minimálbér alatti összegért kulizzon egyetemen, csakhogy orvoslást tanuljon, majd 20-30 év után (lásd átlagéletkor statisztikák) itthagyja az unokákat úgy, hogy gyakorlatilag az égvilágon semmit nem ért el szakmailag.

2022. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem mindenki akar karriert. Van, akinek már van és ez csak egy bakancslistás dolog.


Nekem 3 diplomám van és nem tervezek leállni a tanulással. Szeretnék még egyszer állatorvos is lenni. Leszarom, ha csak a saját kutyám érdekében leszek az, nekem is egy életem van, arra költöm a pénzem és azzal töltöm az időm, amivel akarom már. Van pár jó végzettségem, ez innentől nem élet vagy halál, hanem csak egy drága hobbi.

2022. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Négyes vagyok: ahogy írta előttem a hetes, nem mindenki akar karriert. Egyébként, a kérdéses személy a 4. évet kezdte, ha csúszás nélkül végez, akkor kb. 47 évesen már diplomája lesz. Utána rezidenskedik pár évig, de akkor még mindig az ötvenes évei elején lesz. A 65-67 éves kor nem tudom neked hogy jött ki, ha 47 évesen befejezi az egyetemet (mert 45 évesen lesz ötödévesen, 46 évesen hatodik éves), akkor utána még 6 évvel később, amikor szakvizsgázhat, még mindig csak 53 év körül lesz. És vagy akar még további képzést, vagy nem, vagy orvosként akar nyugdíjba menni majd, vagy nem (már ha még lesz nyugdíj) kérdés, hogy akar-e egyáltalán dolgozni amúgy is orvosként, lehet csak kedvtelésből el akarja végezni, és nincs célja vele. Ha már csak érdekességből elvégzi, az is valami, feltehetőleg nem csóró, ha megengedheti magának nappalin az egyetemet, márpedig orvosin tudtommal nincs levelező. Szóval, aki megengedheti magának, annak nincs anyagi problémája. Unokái, vagy akár gyerekei vagy vannak, vagy nincsenek, de amúgy nem rossz, ha legalább az ember a családján tud segíteni. "itthagyja az unokákat úgy, hogy gyakorlatilag az égvilágon semmit nem ért el szakmailag" - mert az unokák szempontjából mit lehet elérni egy szakmában? Egy unokát szeretni kell és támogatni, nem attól lesz neki jobb vagy rosszabb, mert a nagyszülő milyen végzettségű és foglalkozású. Aki elvégez egy vízszerelő iskolát és élete végéig vízszerelő, az sem ért el semmit szakmailag? A 44 éves fickó 20 évet dolgozott szociológia szakmában, akkor az is 0, csak azért, mert most mást kezdett el tanulni? Elmondhatják majd, hogy orvos volt a nagyszülőjük. Arra már senki nem fog rákérdezni, hogy milyen orvos, de arra végképp nem, hogy mikor végezte el.
2022. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Úgy jött ki, hogy én a kérdést gólyákra értelmeztem, mert annak mi értelme lenne, hogy valaki végzősként megírja, hogy 4x éves az évfolyamtársa? Hát persze, mert mire odáig eljutott, már annyi lett... Szerintem az a lényeges, hogy hány évesen kezdi az illető. A kérdés szempontjából.
2022. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
A 44 éves ember említése az első válaszoló kommentjéből jött, aki odaírta, hogy a negyedik évet kezdik. A kérdés meg csak annyit írt, hogy hány éves a legidősebb csoporttárs, illetve ki hányadéves, tehát nem határozta meg, hogy gólyákra kíváncsi, hanem általánosan mindenkire, aki az orvosi egyetemre jár éppen.
2022. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!