Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten melyik általános...

Budapesten melyik általános iskolában van kémia labor, ahol a diákok is kísérletezhetnek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valamilyen minimális kémialabornak minden iskolában kellene lennie, de nálunk gimnáziumban sem engedtek a felszerelés közelébe senkit, csak azt, akinek érettségi tárgya volt a kémia. Szerintem általános iskolában nagyjából kizárt dolog, ebből kiindulva. Előfordulhat 1-1 kisebb kísérlet, amit csoportokban elvégezhetnek esetleg a gyerekek, de nagy dologra nem kell számítani. Attól nem beszélve, hogy hát drága a sok felszerelés. Én a saját kísérletem általánosban azért nem tudtam elvégezni (egy darab ilyen lett volna), mert az összes kémcső, amit kaptam, repedt volt, és alul kifolyt belőle a folyadék, vagy az oldalán, tapicskolhattam kesztyű nélkül a vegyszerben. Szerintem bőven elég, ha a tanár csinálja, a többiek meg nézik. Nem mondom, én is nagyon vágytam rá, hogy kísérletezzünk, mint a filmekben, de ez a kémcsöves produkcióm sokkal inkább lehangolt :D :D Esetleg természettudományos tagozat, ha van ilyen, olyat érdemes keresni, de szerintem ilyen speciális osztály is inkább gimnáziumnál fordul elő.
2022. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z003 ***** válasza:
100%

Általános iskolákban nem szokott ilyen labor lenni, még a magániskolákban sem, mivel nem része a tanmenetnek és felesleges veszélynek teszi ki a tanulókat. Valamint egy labor fenntartása nem olyan dolog amit egy állami iskola megengedhet magának. A maximum az hogy a tanár bemutat pár kísérletet.


Bár lehet vannak magániskolák amik a gyakorlati oktatásra fókuszálnak, de azokról nem tudok.

2022. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
100%
Már nem szabad tanulói kísérleteket végezni.
2022. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Érdekes köszönöm a válaszokat amikor gyerek voltam még sósavval és kénsavval is kellett kísérletezni.

Akkor úgy tűnik, a saját gyerekeim nem lesznek lemaradva más iskolásokhoz képest.

2023. jún. 6. 20:39
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Más _magyar_ iskolásokhoz képest nem. Ha jót akarsz nekik, külföldön iskoláztatod őket.
2023. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!