Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet levelező közben első...

Lehet levelező közben első évben tanitani általános iskolába?

Figyelt kérdés

2022. szept. 24. 21:13
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
4 szavazat
 1/10 hosszúhajú ***** válasza:
71%
elsőben? ez vicc?
2022. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Úgy érted, már van pedagógus diplomád, és egy másoddiplomát szeretnél szerezni, miközben tanítasz? Abban az esetben lehet, ha az igazgató támogat ebben. Ugyanis a legtöbb levelező képzésben pénteken is vannak konzultációk, és az igazgató jó szándékán múlik, hogy ne osszon be úgy, hogy ütközzenek az iskolai óráid az egyetemi konzultációkkal és vizsgákkal. Pedagógusként nem vehetsz ki tanév közben szabadságot, egyetlen napot sem. Ha az igazgató ellene van a tanulmányaidnak, nem sok esélyed van arra, hogy meg lehessen oldani a konzultációkra járást. S még ha az egyetemen a pénteki hiányzásaidat el is nézik neked, akkor sem biztos, hogy minden vizsgából lesz szombati időpont is. Ha pedig nem tudsz vizsgázni menni pár tárgyból, akkor az egésznek annyi.
2022. szept. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Tehát tanár szakos vagy, egyetemre jársz, tanítani akarsz másokat, de mégsem ismersz egyetlen tanárt sem, aki hivatalosan szakértő választ tudna adni kérdésedre, hogy ne a GYK-n kelljen névtelen, arctalan ismeretlenek bizonytalan hitelességű válaszaidra hagyatkozni?


Nem, a válasz, hogy neked így nem kéne semmit tanítanod, még nem állsz rá készen. Tanulj még!

2022. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hosszúhajú ***** válasza:

2. levelezőn jártam, nekem első diplomám volt, de sokaknak 2. ők mind tanítottak mellette. nem kell jóindulat meg minden, a sulijuk célja volt hogy legyen 2. diploma is, nem egy esetben ők küldték, avagy ők támogatták. barinőm muszájból végezte el, mert nem szakdiplomája volt és a suli "kötelezte" a 2. fősulira.

kérdező ezt úgy érted, hogy most kezdted a sulit, még 1 hónap se telt el, még a suliba-járásról sincs tapasztalatod, nemhogy tanításról volt 2 konzultációd, még nem is tanultál semmi újat, és máris tanítani akarsz? az alapján hogy elértél nyáron egy ponthatárt? felsőbb évfolyamon lehetséges ilyen, még annak idején szüleim idején is volt ilyen, de a legjobb esetben és pedagógus-hiányban is csak max 2-tól tudom elképzelni. szerintem ez sulitól is függ, egy eldugott kis faluvégén lévő 16 fős iskolába nyilván lejjebb teszik az elvárást, mint a főváros legfelkapottabb, legmodernebb általánosába.

2022. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Na azt ne mondd nekem, hogy egy iskolaigazgató a jelenlegi pedagógus-hiányban örül annak, ha egy pedagógusa mondjuk közgazdásznak tanul levelezőn. A napnál is világosabb ugyanis, hogy az efféle beosztott számára a pedagóguskodás csak átmeneti megoldás, s a levelező képzés végeztével azonnal felmond, mert máshol kétszeres jövedelme lesz. Az ilyen pedagógusok általában egyébként is tessék-lássék módon tanítanak, mindenből csak a szükséges minimumot teljesítik.
2022. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hosszúhajú ***** válasza:
én pedagógus alatt a valódi pedagógusra gondoltam. tanár vagyok, tanárképzőt végeztem, számomra az a tanár szak , így értettem. a kérdező általános iskolába akar tanítani, nyilván nem közgazdásznak tanul.
2022. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Ha már van szakirányú diplomát akkor igen. Amúgy nem.
2022. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
tanítani iskoláBA? ez vicc?
2022. szept. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 A jelenlegi pedagógus hiányban az iskolaigazgatót az érdekli, hogy holnap lesz-e aki bemegy megtartani az órát. Nem fog olyan stratégiai aggályok miatt elküldeni valakit, hogy vajon jövőre még ott marad-e, meg hogyan tanít. Addig alkalmazza, amíg hajlandó dolgozni, mert most még legalább van. Ha majd nem lesz, akkor fog ezzel foglalkozni. Ha őt nem veszik fel, akkor nem lesz senki és nem fog sehogyan tanitani.

Persze ha van más, akit választhat, nyilván inkább olyat választana, aki hosszabb tavon is maradni fog. De a tanárhiány pont arról szól, hogy nincs választék, annak kell örülni, aki van, amíg van, mert egyre kevésbé van bárki, akit fel lehet venni és a helyzet egyre rosszabb lesz.

2022. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
9. egy faluvégi iskolába még el is tudom képzelni, de máshol nem. és azokkal a szokásos feltételekkel ami a ba-soknál volt, hogy 3 évig ( még pluszba ) úgymond gyakornok tanár.
2022. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!