Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem bírom az iskolai stresszt,...

Nem bírom az iskolai stresszt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már agyilag nem bírom az iskolai stresszt. A dolgozatokra való készülés során végig ideges vagyok, nagyon aludni se tudok, ha meg megírtuk, akkor meg az eredmény miatt izgulok.

Nem bírom ezt a bizonytalanságot és stresszt.



2022. okt. 2. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Relaxálj...
2022. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden sz*rra így rágöröcsölni. Amúgy ilyen voltam, csak jó tanuló is, és presztízsnek éreztem. Utólag annyira bánom, hogy éveken át erre pazaroltam gyerekként az időmet! Senkit nem érdekel, hogy hányast írsz a kémiai kötésekből, a gombákból, az Egri csillagokból, a függvényekből...! Az életben a dolgozatok nem fognak számítani! Ha nem tudsz ötös lenni, legyél rosszabb, csak a 7-8. osztály számít, meg az érettségi előtti 2 év + a felvételi tárgyak! Nem kell göröcsölni! Ha kell, menj pszichológushoz, aki segít feldolgozni a stresszt.
2022. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt tudom mondani, mint az előző. Emlékszem, hogy sírtam a kémia könyv fölött, mert annak ötösnek KELL lennie - az, hogy egy betűre sem emlékszem, már más kérdés...

Tény, hogy ha sokat tanulsz, megedződsz, az egyetemet is könnyebben veszed. De ezen felül a világon semmi haszna nincs mindenből ötösnek, kitűnőnek meg dicséretesnek lenni. Egy stabil 3-4et hozz össze a kevésbé érdekes dolgokból aztán kész.

2022. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló a gondom, de egyetemen. Vettem citromfű teát, ami állítólag segít a stressz ellen és jobban alszol tőle, ezt elalvás előtt iszom. Tettem levendulát is a párnámba mert állítólag segíti az alvást. Az íróasztalomnál is van egy kevés levendula, ha egy picit is elkezdek stresszelni megszagolom.

Igazából nem sok mindent lehet ellene tenni, de próbálkozni lehet, hátha beválik.

Ha nagyon nagyon idejében kezdesz el készülni, az is segíthet.

2022. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Járj edzésre, és puskázz kreatívan!

Jópár tananyagnak semmi értelme / haszna, kizárólag az "idegre" hajtanak vele!


Még a pótvizsga is jobb mintha meg se próbálnád, csak hagynád hogy az idegeidet szétegye a "tanmenet".

2022. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tisztességtelen oktatási rendszer ellen tiszteségtelen eszközökkel kell győzni!


Ennyi!

2022. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Kérd meg anyukádékat, hogy vigyenek el pszichológushoz.
2022. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Így telt 12 évem, iskolai szívatás, állandó dolgozatok, felelés, napi szinten "senki/hajléktalan leszel" duma hallgatása napi 8 órában iskolában. Hogy éltem túl?

Mai napig nem tudom, de maradandó sebeket hagyott rajtam.

2022. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Paintball puskát szerezz be aztán csitt csatt!
2022. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!