Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai traumák és emiatt...

Iskolai traumák és emiatt PTSD, fejlődtem valamit? 25L

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, januárban kezdtem meg a terápiát pszichológussal, előtte gyógyszereket szedtem,ami nagyon sokat rontott a helyzetemen. A pszichológusomnak köszönhetően a pszichiáter le akarja rakatni velem a gyógyszereket, és szeretne gyógyultnak nyilvánítani, sőt már le is vett rólam egy betegség diagnózist. Sajnos itt tanácsolták sokan mikor 19 éves voltam, hogy menjek pszichiáterhez. Ez a lépés tönkretette az életemet. De a fél éve tartó terápiának köszönhetően, sikerült a gyógyszerek nagyon nagy részét elhagynom, és sokszor még a boldogság érzése is megszokott találni. Annyira hálás vagyok, hogy végül így alakult az életem, még ha 6 évbe is telt. Viszont nagyon szégyellem, hogy 25 éves létemre az iskolai traumákat nem sikerült még feldolgoznom. Gyakorlatilag a 6 év alatt életképtelen voltam, elbutultam a gyógyszerektől. Annyi nem volt bennem, hogy elmenjek egy pszichológushoz, aki talán segíthetne. Igazából tavaly is volt 3 alkalmam ezzel a pszichológussal. Neki köszönhetem a 2 szakmámat, és a nyelvtudásomat. Eddig kb. csak vesztegettem az időmet, ittam és csak ittam, semmit se csináltam, férjem tartott el. Nem voltak élet céljaim, csak a halált vártam. A mai napokban már rá tudom venni magam, hogy dolgozzak pár órát néha a vállalkozásban. (Férjem nevén van a vállalkozás, így be tudok segíteni). Mellette most csinálom a 3. szakmámat, a nyelvvizsgát is le akarom tenni, mert a tudás az megvan. Tervben van, hogy ha még jobban leszek, akkor a jogsit is megcsinálom. Egyébként a többi 5 év alatt is próbáltam tanulni, de teljesen eredménytelen volt, mindegyik szakmát otthagytam, folyton ittam, vedeltem a gyógyszereket. Önsajnáltatáson kívül semmit se tudok felmutatni az elmúlt 5 évből. Sokszor bánom, hogy érettségis osztályba mentem, és 4 évet elpazaroltam. Pánikroham, depresszió, szorongás és sok fájdalom volt a másik 4 év alatt. Szüleim kényszerítettek arra, hogy előbb érettségi, igazából ebbe nem volt beleszólásom. Az elmúlt 5 évemet csesztem el, és ez nagyon fáj, hogy eddig nem tettem semmit szó szerint.


Ha végre fel tudok mutatni papírokat a tanulmányaimról, ha nem iszom is boldog tudok lenni és leraktam a gyógyszerek nagy részét durvább elvonási tünetek nélkül, az jelentheti azt, hogy a gyógyulás útján vagyok?



2022. júl. 3. 05:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
nem
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Jó reggelt!

Lehet, haladsz, de az eddig fel nem dolgozott traumákat kellene kezelni. Lehet tudni valamit, mik ezek a traumák?


Ha gondolod, és nem akarod ország-világ elé tárni, nyugodtan írd meg privátban.

2022. júl. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen!

Nekem egy évtizedbe került kimászni abból a sz*rból, amit a szüleim tettek a nyakamba. Hajrá, és kitartást!

És lehet, hogy ezt most nem hiszed el, de ott leszel a legerősebb, ahol megtörtél :)

2022. júl. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.) Írok, jól esne beszélgetni.


2.) Így igaz! Már most érzem.

2022. júl. 3. 06:27
 4/9 anonim válasza:
90%
A traumák és a vele járó depresszió egy örök életre megnyomoríthatnak és sok esetben kezeléssel,gyógyszerekkel sem lehet őket orvosolni. Te még is itt vagy és felismerted ezt 25 évesen,valaki egész életében nem jön rá a hibáira,igen vannak olyan problémák amik az emberben keresendőek,te már több vagy amiért ezeket leírtad,hatalmas Respect jár érte. Nem tudom,milyen traumáid lehettek én mindenesetre kíváncsi vagyok hátha tanulhatok belőle én is,külső szemmel mégiscsak más.
2022. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a gyógyulás útjára léptél, de nem kellene a pszichiátert vádolni, csak saját magadat. Nem értem viszont, miért baj az, hogy gimiben tanultál, egy szakmunkásnak is szüksége van általános műveltségre.
2022. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen jó úton jársz. Kitartást, és maradj erős! :)
2022. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem a pszichiátert vádolom, hanem magamat. Írtam is, hogy elcsesztem az éveim, mert gyógyszert szedtem
2022. júl. 4. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 4 éve nem tudok kigyógyulni a PTSDből, és sajnos nekem egy terápia se segít. Egyszerre örülök is annak, hogy te jobban vagy, de szomorú is vagyok, mert nekem sehogy se sikerül évek óta még csak közelébe se jutnom a gyógyulási folyamat elejének sem, sőt. Inkább csak rosszabbodik a helyzetem. Neked miket tanácsolt a pszichológus, amitől jobban lettél?
2022. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kellene feladnom, egyszerűn rossz szakembereket fogtál ki eddig. Nekem is így volt sokáig. Privátban elmondhatom, hogy ki kezel.


Feladatokat adogat, hogy írjam le mikre vagyok büszke, mi az ami pozitív dolog az életemben, célok az életemben. Mindennap kell csinálnom.


Jelenleg a traumáimat kell leírnom nagyon részletesen.

2022. júl. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!