Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főként mely tankönyvekből...

Főként mely tankönyvekből tanítanak a Corvinus Egyetem gazdasági alapképzésein?

Figyelt kérdés

Kifejezetten az alábbi, az Alkalmazott közgazdaságtan szakon oktatott tantárgyak kötelező és ajánlott irodalmára vagyok kíváncsi (az egyetem oldalán ezeket az információkat egyelőre nem találtam meg), de természetesen máshonnan is szívesen fogadok információkat:


- Bevezetés a közgazdaságtanba

- Bevezetés a játékelméletbe

- Mikroökonómia I-I. (én a Varian-könyvből tanultam korábban, most is az a tankönyv?)

- Makroökonómia (én a Mankiw-könyvből tanultam korábban, most is az a tankönyv?)

- Ökonometria I-II.

- Vállalati pénzügyek (még mindig a Brealey-Myers?)


Új képzésren me tervezek beiratkozni, de szeretnék egy kicsit könyvtárazni, frissíteni ez ismereteimet a legaktuálisabb és nemzetközileg is elismert kiadványok alapján, amelyet az ország elsőszámú gazdasági egyeteme is használ a képzései során. Előre is köszönöm a segítséget!



2022. okt. 18. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A Mikroökonómia (Varian), Makroönonómia (Mankiw) és a Vállalati Pénzügyek (Brealey-Myers) volt nekem egy 2 éve, azokról tudok nyilatkozni, a másik említett tárgyak nekem nem voltak.
2022. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm!


Esetleg az alábbi tankönyvből tanítanak az egyetemen?


Frederic S. Mishkin - Makroökonómia: gazdaságpolitika és gyakorlat

2022. okt. 18. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
BevKözgáznál a Mankiw van megadva, de ez pár oldal csipegetést jelent csak
2022. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Makrón a Mishkinből tanultunk, Mikro I.-II. még mindig Varian, Ökonometria I.-ből a Wooldridge könyv van megadva, de amúgy leginkább Ferenci Tamás Ökonometria I.-II. jegyzete van megadva feldolgozandó anyagnak.
2022. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden válaszolónak!
2022. okt. 19. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!