Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem Informatikus...

Debreceni Egyetem Informatikus kar vélemények?

Figyelt kérdés
Programtervezői informatikus és gazdaságinformatikus érdekelne. Vélemények? Megéri e?

2022. okt. 24. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne.
2022. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mint az összes kar a debreceni kisbetűs fide$z bűnszervezet által működtetett még Putyin seggét is fényesre nyalni akaró egyetemen ez is az ország egyik legsz@rabb képzése. Az ország bármely más egyetemén jobb képzésben és jobb diákéletben részesülsz. Nem beszélve arról az elb@szott, nyomorult városról, meg a környezetéről és az ott élő suttyókról (tisztelet az 1% kivételnek). Persze most jönnek a lepontozók, de az igazság néha fáj.
2022. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

2 - a stílusod alapján nem lehetsz debreceni.

Így aztán nem szégyen, hogy csak eget-verő hülyeségeket írtál!


Debrecenben a Kassai úti Campuson van az egész ország legnagyobb teljesítményű számítógépe, amelyik benne van a világ 500 legnagyobb teljesítményű gépei között.

Gondolod, ok nélkül telepítették pont oda?!

2022. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
3-as, nem más ez mint eu-s pénzek fideszmaffia közeli cégek általi felhasználása. Igen, erre is a az csúnya eu-adta a pénzt amit olyan szívesen szidnak a gazdáid. Ja és pár hónap és már csak az ország második legnagyobb teljesítményú gépe lesz a debreceni. Tájékozódj és utána éltesd ennyire a fidesz maffia által leuralt debreceni egyetemet. (egyébként debreceni vagyok sajnos)
2022. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

A DE PTI-n végeztem, és az őszintét megmondva, ha ma kellene választanom, nem ide mennék.



Keress rá MarkMyProfessoron Battyányi Péterre vagy Noszály Csabára (döglassú az oldal, bocsi). Na, ilyesmi a "színvonal" a DEIK-n.


Csak egy-két tapasztalat:

A tanárok:

- Sok esetben csak felolvasták a diasort


- Volt aki egyértelműen nem készült az előadására és minden órán azzal töltötte az időt, hogy kitalálja, mit is tanítson


- Volt aki az óráján kb. mindenről beszélt, csak az anyagról nem


- Volt olyan szemináriumi tanárom (bár diák tanított), aki sokszor ő maga próbálta ott helyben megérteni, hogy mit is tanít


- Volt olyan nagyrabecsült professzorom, aki lehet, hogy értette, amit tanít, csak tanítani nem tudott (markmyprofessoron 2* alá van értékelve egy rakat értékelésből).



Azokat se feledjük,


- Amikor tantárgyfelvételkor az alapján kell válogatnod, hogy a meghirdetett kurzusokból mi az az egy-kettő, amit normális ember tart


- Amikor a professzor úr egy már nem bevezető programozás órán sem használ debuggert, hanem a többszáz soros programban azt javasolja, hogy írassuk ki a változó értékeket


- Amikor két kezemen meg tudom számolni a tényleg lelkes tanáraimat, akik nem csak leadták az anyagot, hanem tényleg tanítottak


- Amikor a nagybetűs SZEMLÉLET-ből (amit gyakran felhoznak, mint az egyetem fő lényegét) és alapkészségekből többet kaptam online kurzusokból, mint az egyetemi tanulmányaimból, ráadásul ingyen és bérmentve


- A Neptun rendszert, aki fejlesztette (SDAInformatika), azonnal le kellene váltani, mert szánalmas, hogy tárgyfelvételkor azon kellett küzdeni, hogy ne dobjon ki az oldal.


Nem azt mondom, hogy nincs az egyetemnek, mint oktatási formának értelme, még mielőtt nekem ugranának egyesek, de a Debreceni Egyetemnek nem túl sok van.


De hogy ne csak negatívumokat írjak: Debrecenben több gyakorlati hely van, mint Budapestet kivéve az összes megyeszékhelyen. És ez fontos. A szakmát ugyanis ott fogod megtanulni, nem a versenypiacot évtizede nem látott nagynevű professzoroktól.


Konklúzió: Ha van rá lehetőséged, irány Budapest. Ha nincs, Debrecen sem annyira borzasztó, viszont minél hamarabb küzdd be magad egy céghez, hogy valóban értelmes dolgokat is tanulhass. Egyetemre csak annyi energiát fordíts, ami feltétlenül szükséges, a többit önképzésre.


Hasznos anyagok: CS50 "összes", MIT 6.00, Charles Petzold: Code, NAND to Tetris, OSTEP, Andrew Ng Machine Learning kurzusa, Git Pro könyv, Introduction to Algorithms könyv (elég tömény, de hasznos), illetve kb. minden ami itt van:

[link]


U.I.: Ha mégis Debrecent választod: a matematikai logikát sokan szidják, de szerintem (mióta nem Várterész tartja) az első félév egyik leghasznosabb tárgya.

2022. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Az anyagokból még kimaradt:

The Pragmatic Programmer könyv

William Shotts: The Linux Command Line (ingyenes ebook)

Professor Messer Comptia A+ kurzusa (ez nem szoftverfejlesztés, de ha nem foglalkoztál eddig számítástechnikával, akkor nem rossz)

Tanulás módszertan:

[link]

Emellett angol, angol, és még több angol. A jó anyagok nagy része angolul lesz, a használt dokumentációk angolul lesznek, a munkahelyeden jó eséllyel sok minden angolul lesz.

2022. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát!

#5 A tiedért kifejezetten hálás vagyok!!

2022. okt. 27. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!