Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvennék így is Waldorfba?

Felvennék így is Waldorfba?

Figyelt kérdés

A kisfiam most öt éves, nem Waldorf oviba járt, nem is volt a környékünkön, nem is ismertem a dolgot. Most költözünk olyan településre, ahol viszont van Waldorf suli, és szerintünk nagyon illene oda, imád kézműveskedni, rajzolni, énekelni, szuper ritmusérzéke van.


Viszont egy nagy problémánk akadt: Tudom, hogy a Waldorfosok kb harmadikra jutnak el oda, hogy nem csak a saját maguk által írt dolgokat olvassák, és ezzel amúgy nem is lenne problémám, a helyi iskola honlapján elolvastam a tantervüket, ami nagyon tetszett. A gond az, hogy a fiam már tud olvasni. Felvennék így is? És ha igen, akkor nem unatkozna nagyon?



2022. nov. 5. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
A Waldorf csak azoknak a családoknak jó, akiknek van idejük idő iskolát takarítani, festeni, javítani. Ezt szem előtt kell tartani, mert nagyon igénybe veszik a szülőket. A gyereket biztos, hogy felvennék, de ott is sok a problémás gyerek és onnan kikerülve nehezen illeszkednek be más tipusú iskolába. Olyan gyenge iskolák ezek.
2022. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt ugye azért nem gondolod, hogy a Waldorfba járó olvasni már tudó kisgyerekeknek direkt visszanyomják a fejébe a tudást, hogy ne merészeljen egy hétéves olvasni?
2022. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, természetesen tisztában vagyok vele, hogy a szülőknek sok feladata van ott, nem igazán értem, ennek mi köze van a kérdéshez. A gyerek egyébként nem csak az iskolában tanul, nem csak az iskola az, ahonnan tudást szerez, illetve más közösséghez is tartozhat, a szocializációja nem ott ér véget, hogy reggel lerakom/délután felszedem, és onnantól be van csukva a szobájaba és több emberrel nem találkozik, nem tudja, milyen a többi iskola, nincsenek máshonnan barátai sem.



#2 Dehogy gondolom! A kérdés inkább arra irányul, hogy mi van, ha az eddigi tapasztalat alapján semmilyen tanulási nehézséggel nem rendelkező gyereknek éveken keresztül gyakorlatilag hasonló szinten kell feladatokat csinálnia, és bár otthon olvas tovább ugyan úgy, de lehet, hogy a suliban problémái lesznek, mert egyszerűen nem köti le a feladat. Persze hülye gondolat, abból indulok ki, hogy a saját egyetemi tanulmányaim során ha a kurzus első néhány órája olyan volt, hogy már ismertem az anyagot és nem sok újat hallottam, sokkal nehezebb volt felvenni a fonalat, mikor az új rész jött, mintha teljesen újdonság lett volna az egész. Hú, remélem ez érthetőre sikeredett.

2022. nov. 6. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a differenciálás, meg kell beszélni a tanítóval, hogy olvashasson addig mást.
2022. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehet szempont, hogy nem waldorfos oviba járt.


Sokkal nagyobb az átmenet az első négy évben az óvoda és az iskola között. Olvasni már tud, de vajon előnyére válhat-e, hogy a sok játékos óra folyamán "inkább maradhat gyerek", mint egy állami iskolában? Ahogy korábban írtad, ha várja, hogy teljesítenie kelljen, ötösöket szerezzen, akkor lehet, esetleg később -akár gimnáziumban- lenne jobb választás. A szorzótáblát is nagyjából harmadik - negyedik osztályban tanulják meg.


A felvételi elbeszélgetés remélhetőleg tud segíteni a döntés méghozásában

2022. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem gázok azok a sulik. Én odajártam első másodikos koromban. Én is tudtam olvasni, de nem ez volt a gond. A bántalmazással nem csináltak semmit. 6 éves gyerekeket hagytak kint az udvaron felügyelet nélkül. Az eggyik gyerek le is esett 3 méter magasról és eltört a keze. A másiknak meg az ujja. Ő 2 méterről esett egy vasrúdra. Igaz az első két évet könnyen behoztam úgyhogy mostmár nem látszik,higy oda jártam.


17l

2023. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja és év végen kötelező egy tüzet átugorni. Amibe én majnem beleestem kiskoromban. Ja és ha valaki azt mondja, hogy nem ugorja át a tüzet akkor ő megbukik. Nem is a tanulás a lenyeg egész évben hanem év vegen ez a hülyeség.
2023. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 remenylaura válasza:
59%

#6-7 elképzelni sem tudom te melyik waldorf iskolába járhattál, vagy vajon csak rég volt és ferdíted-e a dolgokat, de amelyik waldorfba én jártam ott mindenkire nagyon nagy figyelem irányult, az udvaron pedig egyszerre 2-3 tanár is kint van a gyerekekkel. A tűzugrás pedig normális, hogy egy 1-2.-osnak ilyesztő lehet, ezért nálunk ilyenkor 2 tanárral közrefogva ugorhattak tüzet, vagyis inkább fél méterrel a tűz fölött

( inkább nevezném parázsnak) csak átemelték.

2023. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, hasonló helyzetben vagyunk, érdeklődni szeretnek, felvettèk e a kisfiadat és elegedett vagy e az intézménnyel?
2023. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!