Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan keljek fel korán reggel?

Hogyan keljek fel korán reggel?

Figyelt kérdés
Ma is fel kellett volna keljek 5-kor, de meg sem hallottam az ébresztőt(tettem 6-ot, szétszórva fél órára). Tény, hogy 2-kor feküdtem le, de jó lett volna, ha 5-kor fel tudok kelni, mivel tanulhattam volna 2 plusz órát. 16/F
2022. nov. 21. 06:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet szokni. Én nagyon bagoly típus voltam/vagyok világ életemben, ha szabin vagyok, akkor ugyanúgy visszaállok arra, hogy 10 körül kelek és sokáig fennmaradok, de munkanapokon fél6-6 körül már ébren kell legyek, mert délután hamar el kell jönnöm a munkából.


Van az a jó kis retro óra, IKEA meg hasonló helyeken lehet kapni. Vegyél és állíts be egy olyat, az garantálom, hogy kiszed az ágyból, főleg ha fel kell kelned elmenni a szoba másik sarkába és ott lenyomni. 😂


De egyébként 3 óra alvás után te nem fogsz tanulni, csak szenvedni. Tanulj este, mikor éberebb vagy.

2022. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ilyen korán felkelni? 16 évesen tanulni hajnali ötkor? Még csak nem is érettségi előtt állsz. Amúgy meg, ahhoz, hogy fel tudj kelni, mondjuk kellene egy kipihent szervezet. Az emberi testnek kb. 8 óra alvásra van szüksége. Nem tudom hogy gondoltad hogy kettőkor lefekszel, de ötkor már felkelsz. Az alváshiány, kipihentség hiánya ugyanúgy tönkrevágja a koncentrálóképességedet, tanulási képességeidet. Ha csörgött az ébresztő, de nem keltél fel rá, akkor azért, mert valószínűleg annyira kimerült voltál, és annyira mélyen aludtál, hogy meg sem hallottad. 3 óra alvással nem fogsz tudni érdemben semmit sem csinálni. Pihend ki magad, azzal többre mész. Az sem egészséges, hogy ennyire későn fekszel le. Ha ennyire eltolódott a belső órád, próbálj meg legalább éjfélkor lefeküdni. A legpihentetőbb alvást viszont az éjfél előtti lefekvés adja.
2022. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!