Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén kezdtem az építőmérnöki...

Idén kezdtem az építőmérnöki kart, OE YBL-n. Viszont a Matek/fizika/rajz mester hármas nem a legnagyobb erősségem, rajz meg oké de a másik kettőbe beletörik a bicskám.?

Figyelt kérdés
Jeleneg a 2. zh hétnél tartunk de elég gyászos a helyzet... a kérdésem az h, maga a szakmai rész tetszik de nem érzem,úgy hogy a matek fizikaval megtudnék birkozni, emeltem nincs belőlük sajnos, fizikaból meg a középsulimba minden volt de fizika tanítás nem .. na szóval annyi a kérdésem,hogy megéri a leírtakkal küzdeni itt, esetleg PTE - MIKre átjelentkezni vagy nézzek inkább másik szakot? ha ez az opció mik azok amik hasonlóak ehhez a szakhoz de nem ekkora elvárás eza 2 tárgy? Illetve program infon gondolkozom még, vagy hatalmas matek tudás nélkül azis bukdosós egyetem lenne? Tanulással nincs baj , a dolgok 95% elsőre felfogom de érzem az alapok hiányát és nemtudom mennyi idő lenne bepótolni és mennyit csúsznék miatta...? válaszokat előre is köszönömkellemes napot

#OE építőmérnök #Mentskiinnen
2022. nov. 29. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne eldönteni, hogy mit akarsz. Nem össze-vissza ugrálni a kb egyformán matekheavy szakok között, pazarolva a féléveket. Nekem a matek pont szerelmem, de volt elég tárgyban részem (khmfizika), amit gyűlöltem és máig nem értem, hogy sikerült. Ha elég fontos a szakma, ezeket le fogod gyűrni. Vannak klassz videók, ott a mateking, én elég sokat költöttem magántanárra is, már csak azért is, mert szerettem volna érteni is, nemcsak fuldokolni vele. Rá kell szánni az időt és menni fog emelt nélkül is. De gyakorlás nélkül soha.


Ez nem lesz máshogy máshol sem. Jöhetsz infóra, itt meg majd az algoritmuselméletre meg a programozásra fogod mondani ugyanezt. Az sem megy anélkül, hogy rengeteget gyakorolnál és rengeteg példát oldanál meg.


Igazából reál területen ez mindennel így van. Cserébe a szakmán (legyen az bármi) belül találsz olyan részt, ahol ez vagy nem kell vagy elég értened az elméletet, mert a gép számol már helyetted. Döntsd el, hogy azt akarod-e csinálni és nyeld le érte ezt, ha igen.

2022. nov. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én első félévben buktam fő tárgyakat. Másodikban több tanárhoz is bejártam gyakorlatra hátha valakinél jobban megertem a dolgokat, elmentem magán Zh felkeszìtőkre ahol azert a várható feladatokkal kapcsolatban képben vannak a felkeszìtők ha jó helyre mész, ès tanultam mindenhonnan ahonnét lehet

. Volt olyan tárgy amit itt is felsorolsz, amiből az utolsó félévben én ìrtam a legjobb zarthelyit meg asszem vizsgát, pedig először buktam. Szoval van hova fejlődni. Amúgy csak sajnos azt bánom hogy pont az épìtőmérnökibe tettem energiát, mert végzés után látva jöttem rá sajnos, hogy nem túl jó karrier anyagiak szempontjából , ès nem is túl nyugodt valamint csaladbarát a sok helyen lévő túlóra hegyekkel. Érdemesebb lett volna gépész vagy villamos mérnöki végezni. Aztàn akkor nem az van mint sok epitomernöknél, hogy napi 10 órában plusz szombattal nem keres annyit mint egy villamosmérnök aki hétfőtől péntekig napi 8 órát dolgozik... sajnos

2022. dec. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ès igen, amit az egyes leìrt azt ezen felül megerősíteném, gyakorlás gyakorlás gyakorlás, peldatarbol, orai anyagokból, és mindenhonnan ahonnét lehet

. Mondom ismételten úgy, hogy az első félévi matekot elhasaltam esélytelenül, de az utolsón már jeles lettem, ami elég menő. Egyedül ugye azt sajnálom, hogy az épìtő-épitész szakmáról nem kerültem minél messzebbre. Szeretem, érdekes, de pár év munka után anyagi biztonsagra és szabad időre is vágyik az ember.

2022. dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!