Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van értelme még...

Szerintetek van értelme még 40 évesen elkezdeni az osztatlan 5 éves jogász képzést úgy hogy eddig még nem dolgozott az ember jogi területen? Viszont van rendőri szakvizsgám is ha ez számít és 1 év szolgálati viszonyom a rendőrségnél.

Figyelt kérdés
Jogi szakvizsga nélkül el lehet helyezkedni a munkaerőpiacon csak jogász végzettséggel?

#jogász, munkaerőpiacon való elhelyezkedés
2022. dec. 2. 11:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
9.VanNak OLyaN területek, ahol nem lehet egy bizonyos életkor után érvényesülni. A jogi pálya ilyen. 5 év egyetem után még 3 év a szakvizsga. Ügyvédi irodába bekerülni lehetetlen szinte, a közjegyzők száma meghatározott és kihalásos alapon működik. Bíró csak akkor lehet a szakvizsga után, ha kap kinevezést. A közigazgatásban bértábla van és még sorolhatnám a buktatókat.
2022. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11-es, igen, én is ettől tartok hogy a jogi pályán nehéz érvényesülni ilyen idősen, illetőleg én már szakvizsgát nem terveznék letenni így nem tudom hogy szimpla jogász végzettséggel jogi területen kívül lehet-e érvényesülni.
2022. dec. 2. 19:45
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, képezni magunkat holtig lehet, nem arról van szó, hogy még van 20 vagy akárhány év nyugdíjig, és ne lehetne egyetemre járni. Itt az a probléma, hogy szakvizsga nélkül a mai túlképzés világában egy jogász sokat nem ér fizetésben, ellenben 3 év gyakorlat után lehet csak egyáltalán nekikezdeni a szakvizsgákat, amiket kb. 2 év szokott lenni, mire mindenki leteszi mindegyiket, vagy akár több, attól függően hogy van időpont, hogy bukik meg, ráadásul az anyaga durvább, mint az államvizsgáknak. Emellett legtöbb helyen nem szívesen alkalmaznak egy kor felett pályakezdőket, sőt, kapcsolatok nélkül fiatalon is nehéz pályakezdőként elhelyezkedni, hacsak az ember nincs valami különleges képesség birtokában. Számos olyan hely van, ahol meg azért vesznek fel pályakezdőket, mert azok még fiatalok, jobban lehet őket ugráltatni, akár titkárnői szintű feladatokra is, még jobban formálhatóak, rugalmasabbak, de egy közel 50 éves emberből kevésbé nézik ezeket már ki. Ahogy az orvosok sem egyből műtéteket végeznek a diplomaosztót követő hónapban, úgy a jogászok is betanulnak valahol a szakmába, nem véletlen van 3 év gyakorlati idő szakvizsga előtt. Emellett a jogszabályok változása is hektikus és gyors, ennyi idősen már sokan inkább visszavonulnak szakmán belül, pl. kevésbé jár már tárgyalásokra, inkább más munkára fókuszál valaki egy irodán belül. Egy 50 éves ügyvéd ismerősöm mondta, hogy még pár évig csinálja ezt, de utána már inkább nyit egy irodát, és csak feladatokat akar majd kiosztani, meg besegíteni, mert ehhez a sok utazáshoz, tárgyaláshoz már érzi, hogy fáradt, ilyen formában napi szinten ügyvédkedni már nem akar sokáig. Amikor kijött az új Pp. meg Be. sokan mentek 60 felett már hirtelen nyugdíjba :D Azért a jog egy fárasztó szellemi munka, és szerintem késő már ebbe ilyenkor beletanulni úgy, hogy nem a munkahely kéri, vagy munkahelyi előrelépés lehetősége miatt, hanem egy totális váltás kedvéért. Nálunk az egyetemen már a 35 feletti levelezősök többsége is olyan (sokakkal beszéltem), hogy csak azért jár az egyetemre, mert a munkahelyére kérik, vagy ő tartja előrelépési lehetőségnek a munkahelyén belül, amúgy nem akar jogászként tevékenykedni.
2022. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen mondjuk ilyen tekintetben sokkal jobb választás mondjuk egy pénzügy szakot elvégezni levelezőn.
2022. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 13-as, 14-es, sajnos a pénzügyhöz azért jó matematikai készég vagy képesség kell de nekem ez nincs meg, nem is voltam jó belőle, így minden ami matekkal kapcsolatos az nekem nem jöhet számításba.
2022. dec. 2. 20:28
 16/16 anonim ***** válasza:

A rendőrségen sok beosztáshoz kell vagy előny a jogi végzettség.

A jogi szakvizsga ide sok, nem az a lényeg, hanem az szélesebb jogi tudás, amit az NKE (vagy jogelődje az RTF) adott.


Mindenképpen javasolnám, csak nem a legkönnyebb kivitelezni, ha teljesen magánúton akarod, nem a feletteseid küldenek..

2023. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!