Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme folytatnom a...

Van értelme folytatnom a szakot, vagy inkább váltsak?

Figyelt kérdés

Tanárin vagyok (most tekintsünk el, hogy ez már alapból nem éri meg). Ez az első félévem. Az egyik szakomon jelenleg 4 tárgyam (2höz volt előadás és gyakorlat is) volt a félévben. Ebből három bukó(kettő gyakorlat volt, egynél meg megbuktam gyakon, ezért nem mehetek szóbelire). Még van egy, amiből a gyakorlati jegyem kettes, a szóbeli meg fene tudja, még nem voltam. Ráadásul sooook az egymásra épülő, így eléggé borítékolható a csúszás, bár ha később minden tárgyam sikerül, akkor akár még meglehet, hogy tudom teljesíteni a képzési időn belül.

Viszont nem tudom, hogy van-e értelme ezt folytatni. Nem tudom, hogy a rossz időbeosztásomon ment el a dolog, mert tényleg rossz volt az időbeosztásom, azért azt lássuk be, vagy ez egyáltalán nem nekem való. Eddig úgy voltam vele, hogy a második félévet végig csinálom így, és meglátom, hogy megy, de a kövi félévben két darab hat kredites tárgyam lenne a mintaterv szerint, amiből az egyiket fixen nem tudom felvenni, a másik meg a szóbelin múlik, szóval lehet nem sok minden fog kiderülni, hogy mi volt a baj, érdemes-e folytatni ezt a 3. félévben, vagy inkább váltsak szakot.


Mit gondoltok?


2022. dec. 20. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Miért akarsz tanár lenni?
2022. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Sokan elszarják az egyetemista éveik elejét, mikor rájuk tör a szabadság érzés. Ebbe a hibába nem egyedül estél bele a történelem folyamán.


Szóval én azt tanácsolnám, hogy gondold végig mit rontottál el most egyrészt.


Másrészt pedig gondold át, hogy tényleg szeretnéd-e csinálni.


Ha amiket elrontottál javíthatónak érzed a jövőben (tudsz tanulni a hibádból) és emellett úgy érzed, hogy tényleg szeretnéd is csinálni, akkor szerintem szedd össze magad és folytasd.


Ha az egyik nincs meg, akkor hagyd ott.


Ezt mondom általánosan, eltekintve attól, hogy tanári.

De a tanárira röviden kitérnék azért: annyival módosítom a korábbit, hogy csak akkor folytasd, ha a legkevesebb olyan érzés sincs benned, hogy nem szeretnéd, vagy mást szeretnél. Tehát, ha elszartad az időt, elrontottad, a jövőben majd jobb leszel, de 100%-ig azt érzed hogy mindenképp tanár szeretnél lenni. Más különben hagyd ott..

Ez nem bántás csak jó tanács. Több olyan tanárit végzett ismerősöm is van, akinek az elhivatottság 100% volt egyetem alatt, sőt még az első félévekben a pályán is, most meg már pályát váltott.


De ezeket te érzed. Nem fog tudni helyetted dönteni senki.


Mindenesetre megnyugtatásként annyit szeretnék mondani, hogy olyannal is találkoztam már, aki elszúrta az első 1-2 félévet, aztán "kibulizta magát" és belevágott a lecsóba és szuperül teljesített. De ezt tényleg csak te tudhatod, hogy mik az okok.

2022. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Kilátástalan fizetés 5 év szenvedés után, amiből neked már az első félév sem mert csettintésre.


Minek folytatnád?

2022. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

Olyan szakmát válassz, amivel végleg el tudod hagyni Magyarországot.

Ott csak a debilek, meg a szolgalelkűek maradnak.


Ha számít

- jogbiztonság,

- kiszámítható gazdaságpolitika,

- fizetés,

- egészségügy,

- oktatás,

- nyugdíj stb.

2022. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem tudod, miért akarsz tanár lenni, akkor tök fölösleges elvégezni, úgyse akarsz majd tanítani (főleg nem annyi pénzért).
2022. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha tudod, hogy miért akarsz tanár lenni, akkor is kb 70 szazalek hogy megbanod :D
2022. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Azt fixen tudom, hogy tanár szeretnék lenni. Az egyik szakommal van gondom, és azt akarom másikra cserélni. Erre gondolok váltás alatt. Csak nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés a váltás, mert nem tudom, hogy miért nem ment.

Mert egyébként a szakpárt úgy választottam, hogy az egyik tárgyamat évek óta akartam, a másikon sokat variáltam, hogy mi legyen, amit ténylegesen akartam az utolsó elképzelés szerint (angol) azt nem tudtam, mert későn esett le, hogy akkor emeltezni kellene, de amúgy full mindegy volt, a fő elképzelés mindenképp a tanári volt, választottam valami olyan tárgyat, amit gimiben kedveltem, és jó voltam vele. És ja, azzal szívok, csak nem tudom, hogy az időbeosztás, vagy a képességem nem volt megfelelő.

2022. dec. 20. 22:04
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Az ok, hogy szeretnéd csinálni. Van ehhez fix pénzügyi terved, aminél reálisan nem fogsz éhen halni?
2022. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem a kérdést, hogy tekintsünk el attól, hogy mennyire éri meg anyagilag. Nem erről szól a kérdés.
2022. dec. 20. 22:19
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Jó, gondoltam beszélgessünk, de mindegy.
2022. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!