Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme tovább folytatnom...

Van értelme tovább folytatnom ezt a "terápiát"?

Figyelt kérdés

5 éve átestem egy súlyos érzelmi bántalmazáson. Elmentem sok terapeutához és pszichiáterhez, de senki se tudott segíteni. Utoljára megkerestem a régióban legjobbra értékelt pszichiátert, aki egyben terapeuta is és 1 éve dolgozunk együtt. A helyzet az, hogy a főbb panaszaim nem múlnak, és az 1 év alatt a traumáról kb 2x beszéltünk. Ellenben a panaszaimat (nincsenek gondolataim, hangulatváltozások, nem tudok koncentrálni, romló kognitív képességek) rendre figyelmen kívül hagyja, mintha ezek a tünetek csak a szorongástól lennének és ennyi. Baromi idegesítő, mert régebben is szorongtam, de ennyire sose volt rossz a helyzet, és amikor nem szorongok egyáltalán akkor is ugyan úgy rosszul vagyok. Gyógyszert nem ad, de a sz*ros terápia semmire se jó.


A munkám nem tudom elvégezni rendesen, de szerinte ezt is csak eltúlzom. Egyébként annyira nem is tudok feloldódni nála, nem igazán vagyunk egy hullámhosszon. De új terapeutát keresni pedig már nagyon rossz lenne, és szeretnék végre jól lenni, de megint elölről elkezdeni az egészet... Ráadásul lutri is, mert eddig mindenkivel befürödtem. Esküszöm, hogy ezek az orvosok idióták.


2022. okt. 21. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy jó diagnózissal kellene kezdeni. Az nem betegség, ha bántalmaztak, mert az egyén megküzdési képességétől függ, hogy ezt lesöpri a válláról és megy tovább vagy összerogyik alatta. A terápia a rezilienciádat, a megküzdési képességedet, az önismeretedet javítja.

Kicsit olyan vagy, mint aki gipszet követel, mert elesett és nem érdekli, hogy nem törött el semmije. Az sem, hogy a gipsztől csak elsorvadnak az izmai. Azért nem ad a dokid gyógyszert, mert nem az a gyógyír erre.

2022. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kértem diagnózist, de nem kaptam.
2022. okt. 21. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs diagnózis = nem vagy beteg, akkor szerintem felesleges a terápia, mert akkor nem értem, hogy mi ellen harcoltok? Miért fizetsz?
2022. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj kérlek, ne légy már hülye. :D
2022. okt. 22. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Hiába a legjobbra értékelt szakember ha nem illetek össze nem fog segíteni.

Keress már terapeutát és ne értékelés alapján menj mert látod szart sem ért. Lehet épp egy egyetemről kilépett személy segítene akinek új és friss gondolatai vannak a problémádról és motivált, bizonyítani akar.

2022. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Nincs...detto ugyanez volt nálam is a forgatókönyv. Engem a végén már rendesen stresszelt, ha közelgett a következő terápia időpontja, itt húztam meg a határt.

Kellett egy év "orvosszünet", nekem is sok koppanásom volt.

Jövő héten megyek tb-re egy új nőhöz tanácsadásra, egy esélyt adok a dolognak. Fizetni nem fogok ezért, meg a látványos probléma elbagatellizálásért. Az egyik megmondta hogy nincs ideje lefolytatni a terápiát, ez van, törődjek bele, relaxáljak...hasznos...

2022. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#4: Én? Te jársz oda vissza, pedig annyit se mondtak, hogy depresszió, ptsd vagy szem. zavar a baj. Menj csak tovább is, ha telik erre meg jó beszélgetni egy idegennel.
2022. okt. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El kell mondani nyíltan a szemébe, hogy már a tököd ki van vele és ha nem csinál valami normálisat, akkor ne remélje, hogy visszamész. Mond el neki ezeket, amit itt leírtál, ha nem mered, akkor írj neki egy üzenetet. De azért próbáld meg higgadtan kezelni. Ha ezután se lesz változás akkor hagyd ott. Nem tudom, hogy mi lenne jobb. Keresni egy másikat vagy befejezni. Szerintem ez az egész is elég sok streszt hoz az életedbe, viszont kellene valaki aki segít legyőzni. Hiszen ha csak te magad vagy, akkor lehet rosszul kezeled a helyzetet.
2022. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!