Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri angolból és németből...

Megéri angolból és németből is érettségizni?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok, a németet első óta tanulom, az angolt a középiskolában kezdtem. Németből jövőre szeretnék előrehozott emeltet tenni, angolból pedig a tanárom javasolta hogy csináljam meg az osztályosóvizsgákat és érettségizzek le évvégén. Olyan b1 szinten vagyok angolból, de úgy fél év múlva nyelvvizsgázni amúgy is szerettem volna. Az biztos, hogy abból a szempontból jó ha leteszem az angolt, hogy akkor nem kell bejárnom jövő évtől, és heti négy órával kevesebben van. Viszont nem tudom hogy kapok-e több pontot azért, hogy 6 tantárgyból lesz érettségim, vagy ha pl a matek rosszabbul sikerül akkor "kiválthatja" e pontokba az annál jobban sikerült angol érettségim .

2022. dec. 10. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
felvi.hu
2022. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kötelező tárgyakat nem tudja kiváltani semmi, a matek+magyar+töri+nyelv+választható kombót fogják nézni. Esetedben lehet több változat is a két nyelv és a 6. tárgyad miatt, attól függően persze, hogy a kiszemelt szakon milyen tárgyak kellenek. Eddig a duplázás miatt volt olyan, hogy csak két érettségi tárgy számított a felvételinél, de ez nem tudom, hogyan alakul most a változások miatt. (Ha valaki jobban képben van az új pontszámítással, akkor ezzel kapcsolatban segítsen.)

Azért önmagában nem jár semmi plusz pont, hogy 6 érettségid lesz.

Én angolból és németből is érettségiztem, mert így volt meg az 5 tárgyam. Mindkettő előrehozott volt, úgyhogy nekem nagyon megérte olyan szempontból is, hogy 12.-ben mindkettőt leadhattam (így 10 órával csökkent az óraszámom 12.-ben, mert előtte mindegyik tantárgyból faktos voltam). Számomra megérte így csinálni, de ha neked ezeken kívül is van 4 érettségi tárgyad, akkor nem biztos, hogy olyan sok értelme van.

2022. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Pszichológiára szeretnék jelentkezni, és oda állílag fontos az angol, de még átgondolom.
2022. dec. 10. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:

(Kettes vagyok.)

Pont nyáron végeztem pszichón, úgyhogy ezzel kapcsolatban is van infóm. Igen, elég fontos az angol, a legtöbb szakirodalom angolul van, és jelenleg az MA diploma feltétele az angol nyelvvizsga (+egy második is). De nem kötelező érettségizni belőle. Ha a nyelvtudásod megvan, esetleg még a nyelvvizsgád is, az bőven elég. A felvételinél egyedül az számít, hogy sok pontod legyen. Ha a némettel lesz sok, akkor érettségizz abból, és kész. Angolul meg majd tanulgatsz szabadidődben vagy az egyetem alatt.

Mi lenne a 6. (vagy 5., amit még nem említettél) tárgyad? Csak németből emeltezel?

2022. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Németből és bioszból tervezek emeltezni.
2022. dec. 10. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!