Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat megírásában...

Szakdolgozat megírásában segítség?!

Figyelt kérdés

Pár dolog nem tiszta a szakdolgozat megírásával kapcsolatosan ,tudom hogy minden egyetem más de semmilyen információt nem találtam ezekkel kapcsolatban:

-a képeket amiket beillesztettem be kell e hivatkozni úgy mint az irodalomjegyzéket?

-a wordben mit jelent a vancouver stílus az irodalomjegyzék készítésénél?

- szakdolgozat bírálót nekem kell felkérni? ezt nem a suli intézi amikor leadom a szakdogá?


2023. jan. 3. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

ICMJE2

(Vancouver) stílus

Forrás Hivatkozás stílusa

Teljes könyv 1. Fonyó A. Az orvosi élettan tankönyve. Budapest:Medicina; 2011.

p. 72-7.

Könyvfejezet

2. Davoren JB. Blood Disorders In: McPhee SJ, Lingappa VR,

Ganong WF, Lange JD, editors. Pathophysiology of Disease. 2

nd

Ed. Stamford (USA): Appleton & Lange; 1997. p. 98-123.

Folyóiratcikk

(1-6 szerző)

3. Penaloza A, Melot C, Motte S: Comparison of the Wells score with

the simplified revised Geneva score for assessing pretest

probability of pulmonary embolism in Thrombosis Research

2011;127:81-4.

Folyóiratcikk

(6-nál több szerző)

4. Nolan JP, Soar J et al. European Resuscitation Council Guidelines

for Resuscitation 2010 Section 1. Executive summary.

Resuscitation 2010;81:1219–76

Online elérhető

forrás

5. Ouellette, Daniel R. Pulmonary Embolism. Medscape Refernce.

[Internet] 2013. január 18. [cited 2013 Feb 15.] Available from:

[link]



Bírálót nem te választasz.

2023. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Sajnos ezt az irodalomjegyzék stílusát még nem igazán értem. Nekem a word az APA,Chicago,IEEE,MLA,ISO stb stílusokat dobja fel. Ezekből vajon melyik a Vancouver? Interneten csak annyit olvastam róla hogy a vancouver a szövegben előforduló hivatkozások sorrendjében fog megjelenni az irodalomjegyzékben.
2023. jan. 3. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ábrák forrását is fel kell tüntetni.

A bírálót nem neked kell felkérned.

2023. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ábrákhoz kell cím is (wordben szúrd be, ne csak odaírd), ebből készít majd a word ábrajegyzéket (ha kell nektek), a forrást meg ugyanúgy meg kell jelölni (a saját szerkesztést nálunk pl nem kell feltüntetni, de minden más esetben meg kell adni a forrást, ha tudjuk, akkor oldalszámmal).

Ezt a stílust nem ismerem, ha nincs benne a wordben, akkor meg kell nézni a neten, hogy hogy hivatkozik. Vagy használj hivatkozáskezelőt (Zotero pl), abban sokkal több opció van, én jobban szeretem mint a word sajátját.

Általában nem te kérsz fel bírálót, de ez is egyetemfüggő, nekem van olyan ismerősöm, akinek magának kellett keresnie, de szerintem nem ez a jellemző.

2023. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Az ábrajegyzéket sikerült megcsinálnom cím beszúrással. Én is úgy gondoltam egyébként hogy nem nekünk kell bírálót felkeresni de az egyik oktatónk egyszer elszólta magát hogy a témavezetőnek kell felkérni a bírálót és ezt nem tudtam hova tenni...... de majd a tanulmányi osztályon még rákérdezek.
2023. jan. 4. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!