Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-FOK vélemények?

SZTE-FOK vélemények?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, szerettem volna a szegedi fogorvosira menni, de annyi rosszat hallottam róla, hogy kicsit elbizonytalanodtam. Leginkább a bunkó oktatók és a csúsztatás kérdése aggaszt. Tényleg ennyire szivatják a hallgatóságot? Érdemesebb lenne-e mondjuk Pestre jelentkezni?

2023. jan. 4. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Attól hogy sokan buknak, nem feltétlen az oktató hibája, persze van olyan is
2023. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Gyere Bukarestbe! Legjobb egyetemek és legjobb buli! Román csajok riszálják neked!



Éljen Románia!🇷🇴💙💛❤️

2023. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eléggé szivatós. Amellett, hogy simán lehet vizsgán is buktatós kedvében a vizsgáztató (mint bármilyen más szakon), vannak olyan oktatók, akiken látni, hogy szánt szándéka most megszivatni, nem csak vizsgán, de egy akár demón (ami azért rossz, mert ha nem sikerül, akkor pl. nem lesz meg a gyak/szemi és nem mehetsz vizsgázni, ergo csúszol) vagy akár csak egy előadáson.

Olvastam már itt én is olyan kérdést, amiben azt írja a kérdező, hogy "esélytelen elvégezni 5 év alatt", hát én sem nagyon látom, hogy hogy lehetne (persze van olyan akinek így vagy úgy sikerül), de ha nem buktatnak 1. félévben, akkor majd 2. félévben, vagy majd szigorlaton...

Persze nem mindig az oktató hibája pláne, ha valaki nem tanul, de amikor azt mondják, hogy "csak az lesz, amit megnéztünk" és megkapod a demót, amin olyanok vannak, amit nem csak, hogy nem néztetek meg, de nem is láttatok vagy hallottatok róla soha, akkor azt nem érzem teljesen korrektnek és nem hinném, hogy a hallgató hibája.

Láttam már olyat is, hogy egy híresen "kedves" oktató két egyforma dolgozat egyikére 4-est, a másikra 1-est adott és még csak nem is egyszerre írta a két hallgató, hogy egymásról másolták volna.

Amikor ilyenek történnek teljesen mindegy, hogy mennyit tanulsz. Vannak csoporttársaim, akiken még én is ámultam, hogy honnan tud ennyi mindent, mert hogy nem az előadásból az is biztos, de tényleg nagyon összeszedett biztos tudása volt, majd fél óra múlva sírva jött ki, hogy megbukott.

Érthető amúgy, hogy miért csinálják ezt a "csússzanak/bukjanak minél többen" taktikát, ha felvesznek ca. 50 férőhelyre (ha egyáltalán van annyi) ilyen 80-90 embert, egyszerűen nem járhatnak oda ennyien.

Arról nem beszélve, hogy orvos nem vagy, csak "fogász", teljesen értelmi fogyatékosnak néznek minket és hasonló kedvességek.

Ha máshova járó ismerősökkel beszélgetek és mondom nekik, hogy ezen a demón is 90-ből több, mint 50 bukó, mindig minket néznek hülyének, azt hiszik nem tanulunk, nem vesszük komolyan, hát nekik azért jól megy, meg minden sikerül elsőre. Volt áok-os, aki közölte, hogy nem tudja, hogy hogy vettek fel hozzánk bárkit, ha ilyen hülyék vagyunk, hát náluk alig buktak ugyanabból. És ezeket még az oktatók mellett nem a legjobb hallgatni.

Úgy tudom, hogy az orvosi valamivel jobb és bár nem hiszem, hogy könnyebb, vannak tárgyak amiket jobban oktatnak ott (az anat nálunk elég katasztrófa pl.), de olyan tárgyak is vannak, amikből nálunk buktatnak, ott meg évek óta ugyanazt a feladtsort adják.

Én megbántam, hogy Szegedre jöttem, de őszintén nem hiszem, hogy bármelyik másik egyetemen sokkal másabb lenne a helyzet, de remélem jobb sora lett az intézményváltóknak. Eredetileg azért jöttem ide, mert megtetszett a város és el akartam szakadni otthonról meg a volt osztályomtól. Nem telt bele egy fél év, hogy kiszeressek az egészből, a sok negatív véleményt pedig már csak az után olvastam/hallottam, amikor már ide jelentkeztem és elfogult voltam, hogy pedig biztos jól döntöttem, de tévedtem és most mást se akarok, inkább csak otthon lenni.

2023. jan. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jedves utolso hanyad eves vagy? A szambol vetted ki a szot... Ugyanezt tudom elmondani a szegedi fokrol. Megbantam, h ide jottem, elcseszte az eletemet. Foleg a konzi...😓 1-2.evben meg szerettem, mikor anatot tanultunk meg sok aok-s targyat. De amiota konzi van, es ezek a kocsog tanarok, neha ugy erzem, nem birom tovabb.... Es az a legaggasztobb, h aoks barataim meg vigan elvannak. Ok ha túlélik a 3.evet, mar senki se buktatja meg oket. Fokon meg meg allamvizsgan is szopatnak
2023. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnálom, hogy ennyire megnehezítik nektek:((
2023. jan. 9. 10:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
SZTE-FOK? Ne gyere ide xd
2023. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Húha, ahogy látom, két kedves sorstársaim már kifejezte elég nyíltan, mit gondolok…

Ha van lehetőség, ne Szegedre menj, egyébként maga a szakma nagyon jó, az egyetem sem rossz, csak ez a kar kuka.

Én így harmadévesként teljesen elfáradtam és kezdem feladni a harcot. Sokszor az jut eszembe, hogy én meg közel 3 évig ezt s kínlódást nem bírom.

Neked viszont kitartás!

dec. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó lesz az több is,mint 3 év 😅 itt sose tudod, épp mikor vágnak meg
dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
IDE NE GYERE!!!!!!
jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
csak a tudatlanok nem rakják utolsó helyre az SZTE fogorvosit...óvakodj a sátántól!!! Én a helyedben előbb jelölném meg a költséges helyeket is, mint azt az egyetemet XD Diákhitel és épp idegrendszer...és most mond utánam...DIÁKHITEL=ÉPP IDEGREDSZER
jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!